Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természetes kullancsria...

Milyen természetes kullancsriasztó szerek váltak be kutyusaitoknál?

Figyelt kérdés
A miénk allergiás lett a foresto nyakörvre, és annyira rosszul volt szegénykém, hogy soha többé nem szeretnék ilyen módon védekezni ellenük. Amúgy is próbáltunk a nyakörv előtt csepegtetős és spray-s verziót is, de azok a hosszabb szőre miatt abszolút nem váltak be. Gyógyszert szintén nem szeretnék adni neki, mert milbemaxot már így is kap. Bőven sok az is. :D
2017. aug. 29. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Piretmix esetleg, bár én annyira nem kísérletezgetnék mert egy babézia sokkal veszélyesebb annál hogy házipraktikákat próbáljak az internetről idegen emberektől.

Spectrának egyelőre nincs kimutatott mellékhatása/káros hatása és az véd minden ellen, így a milbemaxot is ellehet hanyagolni.

2017. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A menhely, ahonnan elhoztuk, kikötötte, hogy milbemaxot kell adnom neki, így ezt nem tudom elhagyni. Egyébként a foresto nyakörvről sem találtam ilyen jellegű információt, mert nem sok kutya lett még allergiás rá. Ráadásul ilyen szintű allergiás tünetek másnál nem jelentkeztek, vagy ha igen, azt nem publikálták.
2017. aug. 29. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:

A hosszú szőr nem akadálya a spotonok használatának. A bőrre kell szépen rácsepegtetni. Lassan, sok helyre, hogy minden cseppje a bőrbe ivódjon.

Sajnos a természetes rovarűzők nem mindenkinél válnak be.

Most éppen a geránium cseppeket dicsérik. Persze, biztosan nem 100 %-ban vált be mindenkinél.

meg kell jegyezned, hogy a Forestonak milyen hatóanyaga van, és az azzal készült másik készítményeket kerülni kell.

2017. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 18:07

A menhely a Milbemaxot az általános védekezés mellé kéri.

A Nexgard Spectra már tartalmazza a milbemax hatóanyagát. Ebbe nem köthetnek bele.

Viszont a Milbemacra csak addig van szükség, amíg szúnyog van. Kullancs pedig sajnos már télen is előfordul.

2017. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is a kullancs volt a fő indok, amiért megvettük, mert kettőt találtunk benne eddig, és azt sem a környékünkön szedte össze. Felénk sok a bolhás állat, és sajnos ő is az lett. Ki is próbáltunk több kézítményt, de a csepegtetősökből nem vált be egy sem. Nem tudom eldönteni, mi legyen, mert félek a babéziától is, de ha láttátok volna szegényt, biztos hogy ti is tanácstalanok lennétek. Borzasztóan nézett ki, nagyon megijedtünk. Az orvosi látogatás után szokatlanul hálás is volt. Még mindig piros a bőre azon a területen, pedig kenem neki, és 3 hete történt az eset, így egyelőre alapból felejtős bármiféle kullancsriasztó.
2017. aug. 30. 14:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj, és az kimaradt, hogy a milbemaxban pont azt szeretem, hogy minden évben egy kicsit mentesek vagyunk tőle, így tud ürülni a szervezetéből. Mondhatjátok, hogy rossz ember vagyok a hozzáállásom miatt, csak miért van az, hogy embereknél, állatoknál egyaránt romlik az életminőség, mióta ilyen fokú gyógyszerőrület van?!
2017. aug. 30. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!