Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok sok kutyát egyszerre?

Tarthatok sok kutyát egyszerre?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyákat és nem tudom eldönteni, hogy milyen kutyust válasszak. Láttam Ceaser Millan műsorát a tv-ben és arra gondoltam, hogy lehetne nekem is sok kutyusom.

Kertes ház, 2500m², napi 8 órában dolgozok, "ülő munkát", tehát reggel és este is megtudnám alapisan mozgatni a kutyákat. Csak hétfőtől péntekig dolgozom, ezért hétvégén eltudom vinni őket kirándulni, úszni és kutyaiskolába is.

A fajták, amikben gondolkodom(nem az összes lenne, majd szűkítem a kört közben):

Holland Juhászkutya, Bernáthegyi, Máltai Selyemszőrű kutya, Labrador Retriever, Yorkshire Terrier, Német Juhászkutya, Beagle, Kuvasz, Olasz Agár, Amerikai Pitbull Terrier, Kanári Szigeteki Kutya.

Igazából arra is gondoltam, hogy " összeraknék" 1-1 kutyát és ilyen keverékeket keresnék menhelyen. Tehát pl: németjuhász és labrador keverék, kuvasz és bernáthegyi keverék stb. Mert túl sok kutyát szeretnék.


Köszi ha segítesz.



2017. aug. 31. 07:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép álom.

De a valóság az kissé más.

A szomszédjaid nem tudom mennyire örülnének egy kutyafarmnak a telkük mellett. Ráadásul sok kutya sok kakit termel, sokba kerül az etetésük és a vakcinázásuk is.

Cesar kiskora óta kutyafalkákban élt, ezért mer olyan sokfajta és- féle kutyával együtt lenni. Ha Te is ilyen tapasztalt vagy, és nem riasztanak el a fentebb általam felvázolt dolgok, akkor hajrá!

2017. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretsz kutyák között lenni, elmehetnél egy menhelyre önkéntesnek. 1-2 hónap mindenképpen jó lenne és akkor látnád, mit jelent sok kutyát gondozni.
2017. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Tartani tarthatsz, még akkor is ha ez nem állatbarát, meg felelős magatartás. Szerinted mennyi figyelmet kapna tőled egy-egy kutya?
2017. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
És mit fogsz csinálnina kutyákkal? Hogyan fogod szét szeparálni azokat, amelyeket nem lehet együtt tartani? Hogy és mit fogsz naponta dolgozni a munkakutyákkal? Milyen kutyasuliban? Mit fogsz tenni, ha összeverekednek, amíg távol vagy? Ha az egyik egész nspnugat? Ha a másik szökik? Hogy fogsz ennyit külön-külön elvinni napi 2-3 órás sétára? Lesz pénzed a havi 20.000 ft/kutyára?
2017. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Menj el menhelyre önkéntesnek, ez így egy halott ötlet.
2017. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%

Az idő egy dolog, de anyagilag is menne?

Kezdjük az ivartalanítással. Nagytestű szukánál simán 50-60 ezer. Csak az ivartalalanításuk lenne egy vagyon, ennyi kutyánál.

Emelett ott van az oltás, illetve oltások, mert ajánlott kb minden ellen beoltani, ha ennyien vannak.

Féreghajtás, minőségi kaja stb..

A mai fizetések mellett kb 1 kutyát normálisan tartani is luxus, gondold át, hogy menne -e ennyit tartani.

Én azt ajánlom, hogy kezdetben legyen 1-2 kutyád, őket tartsd jól.

Ha minden ok, akkor mehet később még fokokzatosan több.

De ne vágj bele hirtelen ennyibe, túl nagy falat lenne szerintem.

2017. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazán reális elképzelés. Ezek közül mindnek másfajta lemozgatás kell, a holland juhász dolgozni akár, a kuvasz inkább csak egy marha nagy területet őrizni és emellett a sétát kevésbé igényli, a bernáthegyi meg olyan alkatú, hogy nagyon nem szeret sokat mozogni, különösen nem melegben stb. Egy kutya is sok lehet, egy második kutya nem dupla gond, hanem sokkal több. Aki nem tapasztalt, annak idő kell, amíg megszokja. A harmadik megint újabb kihívás. Cesar egész életében ezzel foglalkozott, de még így is vannak nehéz pillanatai a falkával, elvétve lehet találni ilyen videókat. Ja, és a pénz. A német juhászom 6 hét alatt eszik meg 15 kg tápot, ami eleve nem kevés pénz, mellette kezelni kell élősködők ellen, kell pénz orvosra stb. És a szomszédok sem biztos, hogy örülnének ennyi kutyának. Először legyen egy kutyád, neveld meg, aztán gondolkozz a másodikon.
2017. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Pont olyan beteges gondolkozàs ez, mint a féleszű anyàmnak van. Jelenleg 6 kutyàt tart, mind keverék, kidobott stb... Van amelyik be sincs oltva, se ivartalanìtva, òcska szàraztàpot esznek, ugatnak, NEVELETLENEK és betegesek. Nincs utànuk takarìtva, tele az udvar kutyaszarral és bejàr mind a hàzba is. A kankutya jelölgeti a màr bùtornak nem nevezhető berendezést, csomòkba àll a kutyaszőr mindenhol és irdatlan bűz van bent. Undorìtò.... Nem is szivesen megyek oda. Csodàlom is, hogy még senki nem tett bejelentést, mert ràadàsul rontanak neki a kerìtésnek bàrki megy a hàz előtt. A szomszédba òvoda van. Gondolhatjàtok a gyerekek visìtanak, mert ùgy félnek. Nem is ragozom tovàbb, mert csak a pumpa megy fel..
2017. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy hány éves vagy, ha ez így komolyan felmerül?
2017. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Persze nem egyszerre gondoltam 5 kutyát idehozni.

Szeretem a kutyákat nagyon, nem vaktában mutattam rá a fajtákra és nem hanyagolnám el őket.

Tudom mivel jár egy kutya tartása, régen a szüleimnél 3 szokott lenni.

Most a párommal élek egy tanya szerű helyen, nincs sok szomszéd, de ami van, ott is több kutya van, pásztorkutyák, őrkutyák.

Nemrég költöztünk ide és most felmerült bennem egy kisebb kutyatanya lehetősége. Párom szerint hülyeség idehozni ennyi kutyát, de nem ellenzi, mivel ő is szereti az állatokat és megszokta a hülyeségeimet:)

Csirkék már vannak, illetve az ólak miatt ideszokott pár cica is, de ők igazából nem a mieink, csak egerésznek itt:D

Nézegetem már a menhelyeket, hirdetési oldalakat.

Azért kérdem, hogy össze lehetne-e kovácsolni egy jó kis csapatot, vagy ez csak Ceaser nek, mint kutyákkal suttogónak sikerülhetett?

Egyébként, abban a műsorban, amit én láttam, Ceasernek 30 kutyája volt, én nem ennyiben gondolkodom:)

2017. aug. 31. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!