Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a házőrző kutyák nem az...

Ha a házőrző kutyák nem az emberekkel laknának, hanem vadon a természetben, fenn tudnák maguknak tartani az életben maradáshoz szükséges feltételeket?

Figyelt kérdés

A kistestű "azérttartommerttökcuki" típusú kutyák is?

Vagy ők már emberi beavatkozás nélkül éhen-szomjan halnának a vadonban?

És a többi nagytestű kutya? Ha nem az emberekkel laknának, akkor képesek lennének életben maradni?

Pl: vadászat, élelem szerzés, téli víz ellátás stb.


2017. szept. 1. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igen, mint a.farkasok. De csakis, ha vadak nevelték.
2017. szept. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát erre nagyon nehéz egyértelmű választ adni mert annyi befolyásoló tényező közrejátszhat az éghajlat, a prédaállatok elérhetősége, mennyisége, a környezeti adottságok, a terület nagysága, konkurens ragadozók száma, stb és még az is, hogy magányos állatról, vagy több példányról beszélünk. Így csak azt lehet mondani, hogy manapság nagyon ritkák azok a helyek ahol boldogulnának, ez főleg az emberi beavatkozás miatt van így. A rezervátumoknak és érintetlen területeknek viszont kialakult ragadozóállománya van ahol a kutya főként kiszolgáltatott préda lenne még ha akadna is elérhető élelem a számára. Egy ember nélküli elképzelt világban szerintem biztosan fennmaradnának a kutyák és macskák is, bármelyik fajtának lehet esélye, attól függően, hogy milyenek az adott hely adottságai. Kivételek persze mindig vannak, hallani elvadult kutyákról, macskákról de többnyire a mai világban esélytelenek lennének.
2017. szept. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya valószínűleg meg tudna élni a vadonban. Tudok konkrétan olyan mudiról, aki fél évig élt prérifarkasokkal (Kanadában), pedig ő nem is nagytestű.

[link]

2017. szept. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha vadnak született. Én úgy hallottam, hogy generációugrás nélkül csak a macskák képesek erre. Tehát a macskát kiteszed az erdőbe valszeg megtanul vadászni, a kutya nem.

Meg amúgy a kutyák, mint a farkasok falkában vadásznak.

2017. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nehezen. Múltkor volt egy film pont erröl igaz csak részleteket csiptem el belőle de állítólag nem mivel hogy nem falkába összedolgozva vadásznak hanem egymás mellett. Meg sok kutyában már alig van vadászösztön. Ha megfigyeled a kutya rögtön oda rohan ha valamit meglátt a farkas becserkészi + nem tudom másnál hogy van ez multkor a nagy testű kutyám kiásot egy egeret a mezőn. Rálépet, amikor az egér megmozdult a kutyám az ölembe ugrot. Szóval szegényem szerintem nélkülem éhen halna mer hogy nem tudna semmit kinyírni az is biztos.
2017. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. szept. 1. 21:14
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Van még egy probléma ami az előbb nem jutott eszembe, a szaporodás kérdése. Ha maga az állat vagy esetleg a falka boldogulna is valahogy, kétséges az utódok felnevelése. Nem vagyok biztos benne sőt inkább nem hinném, hogy a kutyacsapat az ősi ösztön hatására óvná és etetné az almot vagy több nőstény is óvná a másik kölykeit. Ha nem úgy születik bele egy falkaként működő családba egy rég háziasított állat szerintem magától nem vagy csak kivételes esetben alakulna ki ez az ösztön. A magányosan élő kutya még kevésbé tudná felnevelni a kicsiket, még ha el is rejtené és szoptatná is őket és tegyük fel, hogy amíg vadászik nem talál rájuk más ragadozó azt már kétlem, hogy a szoptatás befejezése után a zsákmányt is odavinné nekik, persze ki tudja.
2017. szept. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!