Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia buldog gazdik! Mit...

Francia buldog gazdik! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kiskutyánk Royal Canin French Buldog Junior tápot kapott hónapokig. Szerette, de egy idő után hígat kakilt tőle. Leváltottuk, most Select Gold Sensitive-t kap, amitől szintén nemm jó a pocija.

Próbáltunk már Eukanubát, Brit Care-t, ezeket nem szereti.

Mit ajánlotok, ami jó?

Tudom, mindenkinek más jön be, de hátha van, aki hasonló cipőben járt.

(leoltó szövegeket köszönöm, nem kérek:)


2017. szept. 4. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem leoltásként, de francia bulldognál ha csak hasmenése van az a normális. Ha ki is hányja, az kellemetlenebb, de szintén természetes.
2017. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A francia bulldogok (és amúgy rengeteg kutya) többsége csirkeallergiás ami miatt érdemes lenne olyan tápot keresni neki amiben nincsen csirkehús. Persze az is lehet, hogy nem az és az elsőnek van igaza de egy próbát megér.

Itt például külön van is szűrő a csirkementes tápokra:


[link]

2017. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

N&D az hipoallergén,ezt próbáld ki illetve a Real Nature


Fontos,hogy fokozatosan válts tápot,mert az egyik napról új tápra váltás is hasmenést okozhat.


Csirkét jobb kerülni.


Royal szerintem nagyon rossz táp, tele van gabonával,kukoricával,szójával amire a kutyának nincs szüksége, egy bárányos tápja is tartalmaz csirkezsírt vagy származékot.


Első körben magasabb hústartalmú,hipoallergén tápot próbálj ki.


Vagy a nyers etetésnek nézz utána :)

2017. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keress csirke és gabona mentes tápot, az talán megoldja a problémát. Ebből a bevezető kategória a Brit Care, a jobbak pedig Acana, Orijen, Farmina N&D, Real Nature, Carnilove, ToTW, stb. Egy ekkora kutyánál szerintem havi pár száz forint különbségnél nagyon nincs több ha ezekből etetsz.

Az átállásra is figyelj oda mert ezek sokkal erősebb tápok, sokkal magasabb hús tartalommal (és állati fehérjével ami azokban amit eddig kapott mind növényi volt). Előfordulhat kezdetben hasmenés a válltás miatt.

2017. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám is csirke allergiás és sokat ment a hasa. Brit care-re váltottunk, az hipoalergén és báranyos. Az enyém is csak nyammogott felette, de azt csináltam, hogy kerestem prémium minősegű nedves tápot és egy evőkanállal hozzákevertem. Egyből a kedvence lett és a hasmenés problémák is megoldódtak :)
2017. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!