Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a kérdésrő...

Mit gondoltok erről a kérdésről? Csak szerintem nincs semmi különös gond a kutyával?

Figyelt kérdés

Majd később leírom, miért kérdezem. Most találtam ezt a fórumbejegyzést és nem értem a reakciókat:

[link]

Röviden: anyuka elvileg tapasztalt kutyás, pici babája van, csirkéi és két kutyája. Az egyik egy felnőtt dobermann, ő problémamentes, a másik egy roti-husky-német juhász keverék, 7 hónapos. Az utóbbi is teljesen problémamentes, ha a gazdi vagy a férje ott van, de ha nincs, megöli a csirkéket és szétrág vagy elrejt mindenféle elölhagyott tárgyat. A gazdi azt kérdezi, hogy egy ilyen kutya, aki csirkéket öl, veszélyes-e a babára. A babával szemben amúgy közömbös, teljesen figyelmen kívül hagyja.

A válaszok egy része meglepett. Addig oké, hogy mindenki azt mondja, ne hagyd magára a kutyát a babával. Ez alapvető, mindegy, mennyire jól nevelt a kutya. Viszont rengeteg olyan válasz érkezett, hogy kiképző kell neki, felügyelettel se hagyd egyedül a babával, sőt, szabadulj meg tőle, illetve volt, aki az altatást javasolta. Volt, aki szerint az is rossz jel, hogy ignorálja a babát (a baba alul van a rangsorban szerinte), sokan meg azt emlegetik, hogy eleve rossz fajtakombináció. Komolyan csak én látom úgy, hogy a kutyával semmilyen komoly gond nincs? Rombol, ha nem látják: 7 hónapos, komolyan elvárás lenne, hogy soha ne rágjon szét semmit? Még kölyök. Nevelni kell, majd megtanulja. Csirkéket öl: 3 nagyon zsákmányos fajta keveréke, különösen a husky problémás ebből a szempontból, illetve még kölyök, idő kell neki, hogy megtanulja. Szerintem egyetlen kutyában sem lehet megbízni csirke vagy más kisállatok közelében, külön kell őket zárni, ha nincsenek felügyelve. Egy mudival nőttem fel, aki minden kisállatot (kivéve macskákat) ki akart nyírni, rendszeresen fogott egeret, patkányt, de soha nem éreztem azt, hogy babára, gyerekekre veszélyes lenne. Szóval nem értem a problémát itt se. Figyelmen kívül hagyja a babát: persze, még nem túl izgalmas játszótárs, nincs ezzel semmi gond, majd ha elkezd járni, jobban fogja érdekelni. Fajtakombináció: miért, a másik kutya dobermann, az mennyivel jobb hírű fajta? Azzal mégsincs semmi gond.

Szóval szerintetek? Tényleg én látom rosszul a dolgokat? Majd később leírom, hogy miért érdekel ez ennyire.


2017. szept. 6. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond vele
2017. szept. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan gond biztosan nincs vele, ami elaltatást indokolna. Viszont a megfelelő nevelés elengedhetetlen, és a kiképző (kutyaiskola) sem rossz ötlet.
2017. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a nevelés fontos, ezt nem is tagadom. Kutyasuli viszont szerintem nem feltétlenül kell, ha a gazdi tényleg olyan tapasztalt, ahogy mondja, ezekről a dolgokról le kéne tudnia szoktatni. Persze ha nem megy, segítség kell. Viszont szerintem megszabadulni tőle nem indokolt.
2017. szept. 6. 09:27
 4/9 anonim ***** válasza:

A kutya nincs kellően lefárasztva. Gondolom, a baba mellett nincs annyi idő foglalkozni vele, mint az első kutyával volt.

Nem öl a kutya, hanem vadászik. Azt meg általában nem élik túl a csirkék.

2017. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mivel látom, hogy nem jön több válasz, leírom, hogy miért kérdeztem. Van egy örökbefogadott német juhász kutyám. Elég rossz mentális állapotban került hozzám, depressziós volt és mindenre vadászott, ami mozgott. Kutyákkal verekedett olyan szinten, hogy ha a távolban kutyaugatást hallott, képes volt elszaladni tőlem, hogy megpróbálja elverni azt, aki ugatott. Kutyasulival és sok neveléssel rengeteget javult, a mai napig erős vadászösztöne van, de tudom kontrollálni, kutyák mellett simán el lehet menni anélkül, hogy balhézna, kanokkal és kistestűekkel játszik igaz, nagytestű szukákkal a mai napig nem engedem inkább össze, mert nem mindig reagál jól. Ugyanakkor emberekkel szemben mindig közömbös volt, bármit csinálhatnak vele, gyerekek nyúzhatják, szaladgálhatnak mellette, semmi nem zavarja. Egyszer mutatott csak agressziót, amikor valaki megpróbált betörni hozzánk. Pár napja viszont én gyümölcsöt szedtem, tehát nem a kutyára figyeltem, a kutya feküdt az árnyékban, amikor egyszer csak valami visítást hallok, odanézek és látom, hogy a kutya egy nyulat ráz. Rászólok, hogy tegye le, ő azonnal elengedi, a nyúl még élt, de már alig. Hazavittem, hogy talán tudok rajta segíteni, de útközben elpuszult. Hozzáteszem, hogy más állatokkal kapcsolatban tudja, hogy attól, hogy nem nézek oda, még nem szabad levadászni, de a nyulakhoz eddig nem volt hozzászoktatva, mivel a környéken nincsenek nyulak, meg mi sem tartunk, ez az egy valószínűleg egy kidobott házi kedvenc volt. Ha hozzászoktattam volna, valószínűleg nem kapta volna el. Én semmit nem látok ebbe bele, de a férjem nagyon kiakadt, egyrészt mert szegény nyuszi, másrészt, mert 6 hónapos terhes vagyok és ha így egy pillanat alatt el tud pusztítani egy nyulat, akkor a babát is el tudná, ezért most kitalálta, hogy ha megszületik a baba, akkor a kutya csak szájkosárban jöhet be a házba, amíg a baba minimum 2 éves nem lesz! És ő elmondása szerint tudja, hogy 1:200000 az esélye, hogy megpróbálja bántani, de ő azt a kis esélyt sem akarja megadni. Én ezt erős túlzásnak tartom csak azért, mert megfogott egy nyulat, tudom, hogy a nevelés még nem ért véget, sok munka van még vele és azt is tudom, hogy babával soha nem hagyjuk egyedül a kutyát, de szajkosár a lakásba, miközben vele vagyok? Közben meg rátaláltam erre a posztra, amit linkeltem és kicsit elbizonytalanodtam, hogy én látom teljesen rosszul a dolgokat és felelőtlen szülő leszek, vagy igazam van?
2017. szept. 7. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyúl egy zsákmányállat a kutyának. A baba nem.

Ezzel együtt soha nem hagyunk kisbabát, kisgyereket semmilyen kutyával felügyelet nélkül kettesben, de ezt te is tudod.

Mondhatjuk, hogy a kutya a leírásod alapján teljesen normális, nem hinném, hogy bármilyen veszélyt jelentene a babára, persze felügyelet mellett.

A férjed túlreagálja.

2017. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apukám csinálta ezt egy tacskóval sőt ö még meg is kötötte az előszobában míg ebédeltünk.Az eredmény az lett hogy a kutya cirka 2 év alatt teljesen megörült! És ezt szó szerint kell érteni a végén 2,5-3 évesen el kellet altatni! Mert mindenkit megharapott. Szóval inkább legyen boldog udvari kutyus mint benti szájkosaras szigorban tartott.Nekem is most német juhászom van kertesben lakom és kinti kutya. 2 éves a lányom még soha nem volt baj bár nincsenek is magukra hagyva kettesben.
2017. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Annyit javult a helyzet, hogy szerinte ha mindketten ott vagyunk, akkor nem kell szajkosár, akkor rendesen bent lehet. És ő is fenntartja, hogy ha látja, hogy nem csinál semmit, akkor valószínűleg nem fogja akarni majd szájkosárban tartani.
2017. szept. 7. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Én erre csak annyit tudok mondani hogy megtörik a kutya bizalma. És utána kezelhetetlen lesz!Meg minek erőltetni hogy bent legyen?Kint is jól elvan, a Német juhász alapból is munka kutya nem pincsi!
2017. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!