Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy bichonom.4 honapos....

Van egy bichonom.4 honapos. Nem tudom hogy fesuljem meg. Mar adtam jatekot a szajaba, húst. Semmi nem segit. Tudom hogy ez termeszetes. Segitetek?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyakörvet rá, megfogod és csinálod.

Ha egyedül nem megy, kérd valaki segítségét, vagy vidd el kozmetikushoz, úgyis hozzá kell ahhoz is szoknia.

2017. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan komplikált egy 2-3 kilós kutyát pár percre nyugton tartani. De ha ennyire nem megy akkor vidd el kozmetikushoz.
2017. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem természetes. Nem csak a fésülést kell eltűrnie, hanem akármilyen tapogatást pl a testén. Hozzányúlást a szájához, füléhez, stb.Etetés előtt akár ültesd le. majd kicsi jutalomfalatot mutatva kezd fésülni. 1_2 húzás, és ha némileg nyugton marad, jutalom.

Ne akard egyszerre elsőre az egész kutyát megfésülni.

Ugyanígy ellenőrizd a tappancsait, fülét, stb.

Nem megy egy nap alatt, de idővel menni fog.

2017. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lassan szoktasd hozzá úgy, hogy naponta 1-2 percig fésülgeted. Lehet először csak valami puha kis "bébikefét" használni - én mindig egy sörtéssel kezdtem - hogy megszokják az érzést, a szituációt. Jutalmat akkor kap, amikor éppen nyugton áll vagy ül. Ha már tud parancsra ülni, feküdni, akkor nagyon jól felhasználható a fésülés pluszfeladatnak. A lényeg, hogy ne kellemetlenségként élje meg.

Klikkertréninget is bevethetsz akár. De a lényeg: akkor kapja mindig jutalmat, amikor a kívánt viselkedést mutatja, tehát ne azért adj a szájába akármit, hogy "jó legyen", hanem amikor éppen "jó", akkor egy pici falat, mindig. És türelem, meg sok gyakorlás.

2017. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Ma megtudtam fésülni a kutyuskámat. A jutalomfalat segített.
2017. szept. 9. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!