Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoztam egy puli kis kutyát de...

Hoztam egy puli kis kutyát de a nagy kutyám mindig bántaná, hogy szokassam ösze öket hogy a nagy kutya ne bántja és együt hagy hasam öket?

Figyelt kérdés

#kutya #ösze szokatás
2017. szept. 10. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola/házhoz járó kiképző.

Másik kutyát hozni pedig borzasztó felelőtlenség volt amég a meglévő kutya nevelése hiányos. A nagyobb kutyád gondolom nincs és nem is volt soha szocializálva így fogalma sincs, hogy kéne kezelni ezt a helyzetet. Ő csak védi a területét és azt csinálja amit a gazdája megenged.

2017. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Furcsállom. A felnőtt kutyák nemigen bántják a kölyköket tudtommal, még ha nem is a sajátjuk. Sajna az egyiknek mennie kell, ha csak nem akarsz temetni.
2017. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Remélem neked nincs kutyád. Nem kell egyiket sem temetni, egyszerűen meg kellett volna nevelni a nagyobb kutyát, de ez még mindig nem késő.

2017. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutya mellé, amelyik nincs megnevelve és más kutyákkal szocializálva, nem szabad másik kutyát vinni.

A feladat: a nagy kutyát (és majd a kicsit is), nevelni és szocializálni kell. Ha ez nem megy egyedül, kiképző segítségével.

Addig ne hagyd őket felügyelet nélkül együtt.

2017. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt kutyák valóban nem szoktak kölyköket bántani,mert még "semmilyen" szaguk nincs.


Illetve gondolom nem az utcán vagy semlegesen helyen ismertettétek össze őket hanem bevitted az udvarra a kutyád területére,ami szintén felelőtlenség volt.


Mellesleg szocializálatlan,neveletlen kutyához sosem viszünk másikat.


Amit tehetsz:

-elajándékozod a kölyköt

vagy

-kihívsz egy kutyatrénert aki foglalkozik a nagy kutyával, de valószínűleg el kell mennetek a naggyal szocializációs tréningre.


Ha majd az oktató azt mondja,hogy biztonságosan együtt hagyható a két kutya majd akkor hagyhatod őket együtt.


Addig felügyelet nélkül nem lehetnek egyedül,mert tényleg meg is ölheti a kiskutyát.


Nem ismerjük a kutyádat az sem milyen fajta,milyen nemű,mennyi idős, találkozott e valaha más kutyákkal,volt e sétáltatva semmit nem tudunk.


De nekem is az jön le,hogy tipikus kerti kutya aki sosem volt utcán sem,nem találkozott más kutyákkal sem...


Persze javíts ki ha tévedek.

2017. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit jelent az, hogy bántja? Ha arról van szó, hogy a kicsi folyton zaklatja a nagyot, a nagy meg fegyelmezi, akkor neked kell rászólnod a kicsire, hogy hagyja békén. Ha te nem teszed, a nagynak joga van fegyelmezni a kölyköt, ami nem jó, ezért inkább te szólj rá a kicsire. Ha viszont a nagy tényleg ok nélkül bántja, akkor őt kell fegyelmezni ebben a helyzetben.

Fontos, hogy eleinte ne hagyd őket felügyelet nélkül, ha nem tudsz rájuk figyelni, zárd külön őket. A nagynak legyen egy helye, ahova elvonulhat, ha a kicsi már túl sok neki. Ez lehet pl egy kennel, ha látod, hogy idegesíti a pici nyüzsgése, akkor valamilyen értékes rágható cucc (pl nagy marhacsont, töltött Kong stb) kíséretében bezárod oda egy kicsit. Természetesen foglalkozz sokat mindkettővel, együtt és külön is. Ha majd a kicsit már ki lehet vinni az utcára, a közös séták nagyon szépen össze tudják kovácsolni a falkát.

2017. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt ilyen helyzet. Az idősebbre minding rászóltam ha kicsit ok nélkül piszkálta vagy támadni akart. Persze ez akkor működik ha a kutya érti a leszidást és nem csak a falhoz beszélsz. Eleinte velem volt a kicsi az idős mellett aztán pár nap múlva egyedül hagytam őket. Nem mentem messze csak hogy ne lássanak. Mikor az idősebb bántani akarta vagy piszkálta oda mentem amiből nagy meglepődés lett mert nem tudták hogy otthon vagyok. 1hét alatt összeszoktak és utána már csak nevelte. A vicces az volt hogy az idős kutya egy pár kilos kis falat kutya volt a kölyök már akkor 2x nagyobb volt.
2017. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!