Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen színü, a legnemesebb...

Milyen színü, a legnemesebb németjuhász? (minnél világosabb vagy minnél sötétebb)

Figyelt kérdés
2017. szept. 10. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
??? Ennek a kérdésnek semmi értelme :D mi az hogy legnemesebb?
2017. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy melyik úgymond, az alfa vagy az omega..
2017. szept. 10. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted ez a kutya színétől függ?
2017. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alfa-omega nem szín alapján lesz.
2017. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miven alfa és omega? Viselkedésben? Dominanciában? Vagy kiállításon? Ehhez hogy jön a szín?
2017. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 dehogy is a színétől függ!! Nem ígyértettem!! 2 németjuhászom is van, és ugyanúgy szeretem őket!! (2 németjuhászom, egy mopszom is van!) Egyszer valami olyasmit hallottam hogy, minnél világosabb annál nemesebb, és egy másik baráti körből pedig hogy minnél sötétebb.. és gondoltam megkérdezek, olyan embereket akik értenek az állatokhoz,és hátha ezt is tudják. Elég lett volna egy, nem tudom bocs, és magadban gondolkozol hogy ez az ember minek tett fel ilyen kérdést. Meg nem azért kérdezem , mert lényeges lenne hogy melyik a "feljebb való", hanem csak kíváncsiságból. Így utoljára leszögezem hogy nem számít az állat színe , se kinézete, mert ha olyan lennék, már valszeg rég kiraktam volna,azt a németjuhászom , akinek hiányzik az egyik lába. Ezt csak azért írtam, hogy tudjátok hogy nem vagyok olyan!
2017. szept. 10. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ordas.
2017. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Nincs ilyen, minden standard szín elfogadott. Kiállításon persze legtöbb a rajzos, de azok munkára alkalmatlanok.
2017. szept. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

" Egyszer valami olyasmit hallottam hogy, minnél világosabb annál nemesebb, és egy másik baráti körből pedig hogy minnél sötétebb.. "

A sötétebb színárnyalat erősebb pigmentációt jelent. Minél erősebb a pigmentáltság, annál egészségesebb a kutya.

Van egy ilyen meghatározás.

Ha megnéznél egy főtenyészszemlét, ott az elmosódott színű kutya nem igen rúg labdába. Pár éve már a fekete maszkot is a rajzosoknál szinte a teljes fejen szeretik. A showra tenyésztők a nagyon vörös, nagyon fekete nyergű kutyákat preferálják.Sok show kutyánál bevetnek étrend kiegészítőket azért, hogy a vörös még vörösebb legyen pl.

2017. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!