Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kutyakaját kell venni...

Mennyi kutyakaját kell venni egy huskynak?

Figyelt kérdés
Valószínűleg hamarosan veszek egy huskyt, és azt szeretném tudni, hogy egy kölyök huskynak mennyi ételt kell venni? Száraz? Nedves? Ezt kennelből elmagyarázzák? Vagy állatboltban? Mennyi pénz ez kb. havonta?

2017. szept. 13. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A tenyésztő fog adni vele egy kis tápot, amit addig evett. Vagy ilyet vegyél, vagy ha váltani akarsz, akkor fokozatosan 1-2 hét alatt válts az új tápra.

Száraz kölyöktápot vegyél, jó minőségűt. Adagolás rajta van a tápon is, ebből lehet kiindulni, szükség esetén változtatni rajta.

Ára, attól függ, milyen tápot veszel, de alsó hangon 7-8 ezret számolhatsz.

2017. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Millió kutyatápos kérdés van, használd a keresőt.
2017. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ lehet naponta venni amennyit meg eszik, vagy pár kilot egyszere ami egy hétig elég. A legegyszerűbb és olcsóbb is mintha a boltba vennéd ha netről rendelsz egy egész zsákot (10-15kg között szoktak lenni). A pénz attól függ milyen minőséget és márkát akarsz venni. Ha olcsó gagyi minőséggel etetsz akkor 5-6ezerért simán tudsz venni pl tescoba, ha prémium vagy szuperprémium minőséggel számolsz akkor 10-15ezer. Persze egy kölyöknek egy 12kilos zsák akkár két hónapig is elég de hamar nől és hamar rá kell állni a zsák/hónap dologra.
2017. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Ja és a tápos zsakon van etetési utmutató, a 8hetes kutyák még napi 3-4x esznek de ugyis kitapasztalod hogy mennyi kell neki ha a zsákon nincs utmutató akkor neten fent lesz. És 1-1,5éves koráig érdemes a junior tápot kapnia abból is a nagytestű kutyáknak valót
2017. szept. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Egy jó tenyésztő szokott ajánlani 2-3 féle tápot, abból válaszd ki a neked szimpatikusat. Csak szárazat vegyél, a nedvestől fogköves lesz. Az ára attól függ, hogy mennyiért veszel tápot. Van 800ft/kg, 1500ft/kg, meg 2000ft/kg. Ha megnézed a tápokat pl.: zoopluson, ott megtudod nézni, hogy mennyit fog enni kb - ezek körül belüli értékek lehet, hogy majd kevesebb kell neki, de lehet, hogy több(kb. 50 gramm eltérések lehetnek). Nekem hasonló súlyú kutyám van, mint egy husky, most 200 grammot eszik a taste of the wildból (három hónapos kölyök, 7 kiló), pedig az útmutatón 200-325 gramm van. Nekem a 13 g-os táp épphogy elég két hónapra. A fressnapfot nem ajánlom kérdezésre ilyen téren(más téren ajánlom), mert a saját márkás tápjukat nyomatják, pl.: a select goldot, amitől az én kutyám rengeteget ürített, de másoktól is ezt hallottam. Amik szerintem, és a környezetemben élő kutyások szerint jó táp: Taste of the Wild, Josera, Brit Care, Brit Premium, Happy Dog, N&D. Magasabb árkategóriában Orijen és Acana, de - csak az én véleményem - szerintem túl vannak árazva. Én etettem Acanával, nem volt nagy szám, sőt, a magasfehérje tartalmát nem is bírta a kutyám. Olcsóbb kutyakaját nem érdemes venni, mert nincs bennük elég hús, nem fog szépen fejlődni a kutya.


Mindenesetre a legjobb, ha a tenyésztő véleményét kéred ki.

2017. szept. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most én láttok rosszul vagy tényleg mindenki válasza le van pontozva?
2017. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!