Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki együtt kan amstaff...

Tart valaki együtt kan amstaffot másik kan kutyával? Vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan viselkedne a két kan kutya szerintetek? Adott egy 12 éves kan németjuhász (már nem a legjobb egészségi állapotban, nincs szocializálva). 2 hónap múlva jönne mellé a kis amstaff, szintén kan, viszont ivartalanítva lenne még fél éves kora előtt. De én még így is nagyon aggódok, nehogy harcok legyenek közöttük. Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni? Köszönöm a segítséget!
2010. máj. 26. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én tartok egy 11 hónapos beagle mellett(aki elég domináns)egy 5 hónapos amstaffot.A beagle még mindig nem fogadta el sokszor kötekszik vele szerencsére az amstaff nem veszi fel MOST MÉG.Egy szobába nem lehet őket egyedül hagyni.Én is ivartalanítom jövő hónapban.Engem is érdekelne, hogy ivartalanítás után lesznek e még gondok.Nem szeretném, hogy az amstaff egy napon szétszedje a beaglét.
2010. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a német juhász nem szeret semmilyen kutyát akkor nehéz dolgod lesz. Bár a kölyköt elviekben normális kutya nem bántja szóval addig lehet nem is lesz gond. Az ivartalanítással ráérnél még addig amíg ivarérett nem lesz, és csak utána.

Szerintem azt kéne csinálni, hogy mindkét kutyának legyen egy saját kennelje. Ha sok a balhé köztük, el lehet zárni az egyiket is, másikat is. Míg az egyik a kennelben van, a másik futkározhat a kertben, játszhat veled..stb.

2010. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A németjuhász végülis tűri a kutyákat, múltkor póráz nélkül sétáltattuk, találkozott vagy 4 kutyával egyszerre, de csak szaglászták egymást. Inkább a területét védi, lehet hogy kerítésen kívül kellene majd őket összeszoktatni komolyabban?

2010. máj. 28. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Na az jó! Sokat menjetek majd sétálni úgy hogy mindkét kutyát viszed. Amikor majd megérkezik hozzátok ne kelts azzal feszültséget hogy csak a kiskutyussal foglalkozol, a nagy kutyával pedig nem mert a féltékenység is kiválthat agressziót ('irigy kutya'). Ha ennyire félted először mehet kerítésen keresztül de ne a német juhászt zárd kennelbe és úgy engedd a kiskutyát el a kertbe. Inkább a kiskutyát tedd egy ketrecbe vagy valamibe, megszaglássza aztán összeengedheted őket. Szerintem nem lesz semmi gond! Sok sikert a kutyushoz! (:
2010. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is valahogy így gondoltam az összeszoktatást, nagyon remélem, hogy nem lesznek gondok. Köszi!
2010. máj. 28. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!