Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8-9 éves "díszkutyák" megtudná...

8-9 éves "díszkutyák" megtudnák szokni a "normális" életet?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy külföldön élek a családommal, van egy kutyánk aki mindent megkap ami csak kell neki (sok séta, minőségi táp, foglalkozás, a közelségünk, állatorvosi ellátás, mindenhova visszük, nyaralni is) Csak kert nincs így napi 3-4x sétáltatjuk. Nagytestű egyébként ez fontos lehet.


A helyzet hogy az előző kutyáim nem engedték a szüleim hogy kihozzam, egy 10kilós tacsi keverékről és egy 1-2 kilós csiviről van szó. Nem nagyon voltak sétáltatva, el vannak hízva, kinti kutyák, a csivi már félig vak, foga alig van és egy köldöksérv díszeleg a hasán. Viszont szobatiszták és a pórázhoz is hozzá vannak szoktatva. Viszonylag jól vannak szocializálva, a tacsi domináns, de nem agresszív egyikük sem.


A kérdés hogy ha elhoznám őket milyen hatással lenne rájuk? Bírnák a napi 1,5-2-2,5 óra sétát? Nem lenne sz. szorongásuk? Nem lenne honvágyuk? Be tudnának illeszkedni?


2017. szept. 16. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg be tudnának illeszkedni, de a csivit biztosan nem kéne hatalmas túrákra vinni, hiszen nincs a legjobb állapotban.
2017. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Az a csivi hamar megpurcanna, azt már csak bent érdemes tartani xD
2017. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell az összes kutyát egyszerre, azonos távra sétálni vinni. Ha a pici nem bírja a tempót, akkor vidd otthon kisebb körökre a ház körül, nem kell minden másfél órás túrára magaddal vinni.
2017. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak az a gond hogy suli + munka mellett lenne időm mind a három kutyával külön időben sétálni. Szóval azt hiszem maradnak a mamánál. Remélem a kicsi él még pár évet amíg lesz pénzem megműttetni.
2017. szept. 16. 22:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Csivava kinti tartásban?! Hát ehhez csak gratulálni tudok...

Szorongásuk meg honvágyuk nem lenne. Ellenben így elég sz.r életük lehet, és rövid is lesz, ha ez így folytatódik.

2017. szept. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

*nem lenne időm


Igen tudom, de nem tehetek semmit sajnos. Én már alapból a kicsiket akartam magunkkal hozni, de a mama erőszakoskodott hogy nem, ott maradnak, mert az ő kutyáji (mindkettőt én vittem oda)

2017. szept. 17. 00:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A csivit szoktasd hozzá a táskában utazáshoz, ha elfárad, tedd bele. Akkor nem kell hazamenni vele.
2017. szept. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!