Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni egy állandóan...

Mit tudok tenni egy állandóan majdnem mindenkire ugató, morgó kutyával?

Figyelt kérdés

Séták alkalmával a következő dolgokat véli veszélynek:bicikli,babakocsi,kisgyerek,botos öreg nő és általában mindenki aki gyanús.Az egyik ismerős kutyás fiát is megugatta,mert a pattkán ücsörgött pedig ismeri.Próbáltam mindent:rászoltam,rákiabáltam,tudomást sem vettem róla /hogy lássa,hogy én nyugodt vagyok/

Rémálom így a séta pórázon is,nemhogy anélkül.Köszi a válaszokat.8 hónapos.


2010. máj. 27. 14:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
ha ugat, akkor megfordulsz vele és elindulsz az ellenkező irányba...ha lenyugszik megdicséred, újabb ugatás, újabb fordulás...istentelen hülyén néz ki, de hatásos :D
2010. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam,nem jött össze:( Visszafordultunk és ugatott megint ő is, meg a babakocsis anyuka is.
2010. máj. 27. 14:24
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ilyen (volt), akit nem talált szimpinek, azt megugatta, megmorogta, stb.. Egyszer még a vízvezeték szerelő sem mert bejönni a kapun, mert hiába kötöttük meg az ebet, úgy morgott rá, és felállt a szőre is, hogy szegény szerelő bácsi teljesen megijedt!

Nálunk is inkább félelemből jött, pedig igyekeztünk szocializálni..

1 hónapja viszont járunk kutyasuliba, ahol nemcsak kutyákkal, hanem emberekkel is ismerkedik, és azóta nagyon sokat változott, már csak tényleg azokat morogja meg, akik tényleg ellenszenvesen viselkednek (ilyen szerencsére nem sok van, mert alapvetően nem nyújt veszedelmes látványt a kutya, a maga 16-18 kg-jával és huncut tekintetével)

Az enyém 1 éves border collie

2010. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Na, ezekre a válaszokra én is kiváncsi lennék, mert az én kutyám ugyan ilyen, + még az összes kan kutyát utálja és nekimenne, ha hagynám, legyen az 5 x akkora mint ő!!Tényleg kabaré a séta!
2010. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Kutyaiskolába nem szeretném vinni /nem úgy álok most anyagilag/ Arra gondoltam,hogy elviszem olyan helyre ahol sok emberrel találkozunk,hátha úgy szokná.De félek,hogy csak bekattanna tőle.
2010. máj. 27. 14:27
 6/25 A kérdező kommentje:
Nálunk a többi kutyával nincs gond,a kutyák gazdijaival sem.De akkor ugat,morog ha kutya nélkül találkozunk velük.
2010. máj. 27. 14:29
 7/25 anonim ***** válasza:
dettó ugyanez, minden alkalommal rohanok az ellenkező irányba de mégis mindig ugat és van hogy vissza is alig akar jönni... neki tök mindegy kit mindenkit kivétel nélkül megugat kivéve azokat akiket már ismer. próbáltam már jutalomfalattal is de ő inkább ugatni megy...
2010. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Látom nem vagyok egyedül:(
2010. máj. 27. 14:31
 9/25 anonim ***** válasza:

Vidd kutyasuliba.

Amikor kertes házban laktunk (az előző kutyánkkal) akkor rossz időben naponta 2* , jó időben 3* vittem sétálni (elvileg). Gyakorlatilag főleg az elején (öröbefogadott kutya) sokszor előfoldult, hogy kiléptünk a kapun és elkezdett veszettül ugatni, rászóltam és ha pár méteren belül nem hagyta abba akkor visszamentünk az udvarra onnan a másik kapu felől mentünk ki és ha ott is ugatott akkor vissza és csak az udvari szaladgálás maradt Neki. (Okos kutya volt, gyorsan megtanulta, hogy nem érdemes mérföldes körzetben mindenkivel tudatni: sétálni megy a terület ura...)

Ha erre nincs lehetőséged akkor marad a suli egy jó kiképzővel.

2010. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

14:31-es!!


Moat írta, hogy NEM TUDJA KUTYASULIBA vinni!!!

2010. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!