Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusunk állandóan ugrál...

Kutyusunk állandóan ugrál mindenkire. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
1,5 éves puli-pumi keverék. Nagy a mozgástere, de kicsi a kertünk. Valósznűleg ezért is ugrálhat. Mit lehet vele tenni? Sajnos csak a férjemre hallgat, rám nem! Pedig a kaját mindig tőlem kapja. Köszi előre is a választ!
2007. okt. 23. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha kicsi a kert, de nagy a mozgásigénye, gyakran el kell vinni sétálni!Ez még akkor is jó, ha csak pórázon sétál, szüksége van a változatos ingerekre! Ennek hiányában előbb-utóbb kitalálja, hogyan foglalja el magát és esetleg a kert látja a kárát!

A felugrálásra pedig egy tipp: Amikor felugrik, abban a pillanatban rá kell lépni a hátsó, földön maradt lábára és közben határozottan rászólni, hogy nem szabad! Pár alkalom után megérti és abbahagyja.

2007. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
Hát én azért nem lépnék rá a kutyám lábára. Szerintem senki nem akar fájdalmat okozni a kutyájának.Csak hátrább kell lépned és közben mondani, h nem szabad. Nem pedig fájdalmat okozni neki.
2007. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Porázra veszed és amikor ugrani készül erőteljesen lerántod,és azt mondod fujj rossz, ezek után kialakul a kutyában az a feltételes reflex,hogy amikor kimondod a szót összekapcsolja a fájdalom érzettel és már nem fog ugrálni,de a rántásnak határozott erőteljesnek kell lenni,lehet fokozni ha makacs szöges nyakörvel befelé fordítva.
2007. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Amikor hazaérsz ne vegyél tudomást róla.Rá se nézz!Menj be a lakásba és csak akkor menj oda hozzá üdvözölni amikor megnyugodott.Esetleg fordits neki hátat mikor ugrani akar.Meglátod a hátadra nem szivesen fog ugrálni,csak szemből szeret(többnyire).Nekem ezek a trükkök beváltak.
2007. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
A válasz 1szerű: kiskorában kellett volna megtanítani, hogy ne ugráljon. Az én kutyusom is ezt csinálta. Mondtam, hogy NEMSZABAD, FÚJJ; és rájött, hogy neki nem szabad. Ha továbbra is ezt csinálja, akkkor ujságpapírral csapj egy kicsit a farka alá...de kicsit, meg ne harapjon! Ha nem harapós akkor lehet egy kicsit nagyobbat is, és megtanulja, hogy NEM SZABAD!!! :)
2007. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor nekem nagyon érdekes kutyám van mert ahogy ezt az oldalt olvasom az én kutyámra semmi nem érvényes. ez az ugrálás is nagyon kényes téma nálunk. a szögesnyakörv sz....t sem ért mert ugyanúgy ugrál baromira nem érdekli h szúr, vagy pedig mazohista a kutyám.szerintem nem a gazdi hibája ahogy egy ember közölte velem mert én hiába szólok rá és rántom vissza ha egyszer az a vki akire ugrál nem szól rá és még lép is utána. annak is rá kellene szólnia akire ugrál. eddig 50-ből 1 embert zavart nálunk.mindig azt mondja mindenki nem baj és legyint és simogatja tovább. így nem tudom fegyelmezni mert azt gondolja magában az a hülye hadd mondja ez a másik úgyis aranyos és simogat.úgyhogy nem mérgelődj hanem az illetőt kérd meg nem tutujgassa a kutyát hanem ne engedje h rá ugráljon hanem üljön le és akkor meg lehet simogatni. szerintem inkább arra próbáld rávezetni a kutyádat h akkor üdvözlik h leül és nem akkor ha ugrál.valszeg ezért is ugrál mert azt hiszi azért simizik. nekem pl bevált az h amikor hazamentem ugrált rám és baromira meguntam mivel vállig ér ha két lábra áll és nem foglalkoztam vele és most már csak áll és néz bambán csóválja a farkát és hálás hogy üdvözlöm. a párom már nem ilyen szerencsés hiába mondom neki mit csináljon.puszi. remélem sikerült vmit segítenem
2007. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeruen ne vegyél tudomást rola.A legjobb ha elkezd ugrálni, kiadsz vmi idegesítő hangot(EE)pl.és karba tett kézzel hátat fordítasz neki.Be fog jönni csak kell neki pár nap.
2007. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy yorkim és ő azért ugrál mert kicsi és azt akarja hogy simogassam. Én se birom leszoktatni.
2008. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2008. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!