Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az tényleg baj ha a kutyámnak...

Az tényleg baj ha a kutyámnak reggel száraz tápot adok (Acana) este pedig nyers húst (csirkeszív, néha comb)?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy azért baj mert más az emésztési ideje...

De a két etetés között 12 óra telik el (reggel 6 és 18 óra)...



2017. szept. 28. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hasmenése a vegyes etetés miatt, egyáltalán nem gond.
2017. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az emésztési ideje más, hanem más erősségű savtermelés is kell a húshoz, mint a táphoz.

De ha a kutyád rendben van, nem hány, nincs hasmenése, rendesen megemészti mindkét ételt, akkor nem baj.

2017. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
97%

Vegyes etetést,mint írták az emésztési idők miatt nem ajánlják illetve a táphoz gyenge sav is elég,míg a nyers húshoz erős.



Hosszú távon szerintem akkor sem lenne szerencsés adni,ha most nincs se hányás,se hasmenés.


Volt kolléganőm tápot keverte a hússal. 3 hónapig gond nélkül ették a kutyái,aztán 2 hetes különbséggel mindkét kutyának erős bélgyulladása lett. Valószínű a vegyes étrend miatt.


Teljes nyers etetést nem tudta megoldani így tápot kapnak a kutyák azóta eltelt több mint egy év és egyiknek sincs semmi baja.


Igaz,te nem egyszerre adod a kétféle kaját,de szerintem hosszú távon megterheli a gyomrot, míg a táp gyengíti a gyomorsavat a hús erősíti.


Ennek az etetésnek,meg nincs sok értelme így.Főleg ha jó részt csak csirkeszívet kap.

Nyers etetésnél is érdemes időnként más húsokat adni a kutyáknak nem csak csirkét.


Szóval szerintem döntsd el,hogy táppal vagy nyersen akarsz etetni.

2017. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!