Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese-nek milyen...

Bichon havanese-nek milyen eü. Szűrések kellene ahhoz, hogy tenyészteni lehessen? Milyen öröklött betegségei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ismerős szeretne venni, megkért, hogy segítsek, de ilyen kiskutyákban nem vagyok otthon ... Mire figyeljünk?
2010. máj. 28. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég jó cikk: [link]


És elrettentés képpen olvasd el ezt is: [link]


Alaposan nézzetek körül a tenyésztőnél, hogy milyen körülmények között élnek a kutyái, tényleg az anyja-e aki annak tűnik, illetve ellenőrizzétek a kiskutya fülét (egy kis alompiszok természetes, de ha nagyon koszos, az rossz jel lehet), a fogait, a köldökét, hogy nincs-e sérve.


Sajnos a fajtához én sem értek, úgyhogy a fajtabetegségekről nem tudok nyilatkozni, de azt gondolom, hogyha úgy látjátok, hogy a tenyésztőnél minden a legnagyobb rendben van, kifaggat benneteket, hogy miért akartok kutyát, és sokat mesél a fajtáról, ír szerződést, és jelzi, hogy mindenképpen fog még keresni, tartani fogjátok a kapcsolatot, akkor nyugodtan vegyétek meg tőle.

2010. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elolvastam öket.

Nagyjából a kutyavásárlással tisztában vagyok, csak tényleg a fajta-specifikus betegségeket nem találom sehol :(

2010. máj. 28. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a PRA érinti őket is, ez egy szembetegség, szűrés van rá. Esetleg föl lehetne keresni pár valóban neves tenyésztőt tanácsért. Mert ehhez a fajtához én sem értek. :S

Herpesz szűrés is kelleni fog, a kannak és a szukának is.

Meg esetleg egy epilepszia teszt.A többit tényleg nem tudom.

2010. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Szemszűrések ügyében kérdezd meg Dr. Pórfy Tündét. Láttam nála egy nagy könyvet, abban minden fajtára le vannak írva a már diagnosztizált öröklődő szembetegségek.

Én mindenképpen megszűretnék kistestű kutyát patella diszpláziára.

Epilepszia tesztet csak akkor lehet, ha van rá megfelelő adatbázis, úgy tudom.

És ez a jéghegy csúcsa, egy új fajtánál (mármint a barátod számára új) még igen sok mindent kell tanulni.

2010. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem egy picit messze vagyunk a doktornötöl, de köszönöm. Ki googliztam minden amit irtatok :)
2010. máj. 28. 14:02
 6/11 Akiteki ***** válasza:

És még milyen messze lesznek a kiállítások, a megfelelő fedezőkan! Mikor az ember Európa másik végéig szalad, mert ott találja meg álmai kutyáját.

Ehhez képest Érd bárhonnan egy köpés.

Nekem sem a szomszédom, de minden kutyámat elviszem. Akiket nem akarok tenyészteni, azokat is.

2010. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Teljesen hobbikutya lesz: nem akarnak se tenyészteni, se kiállításozni.

Azért ök nem fanatikus kutyások, már azt is kemény menet volt, hogy miért vegyenek 70-80e-ért kutyust, ha 30-ért is lehet kapni.

2010. máj. 28. 16:54
 8/11 Akiteki ***** válasza:
Akkor viszont őt nem kell megszűretni, de a szülők szűrési eredményeit mindenképpen kérjétek el.
2010. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amiatt kérdeztem én is, hogy milyen papírokat kérjünk :D
2010. máj. 29. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont megtévesztő a kérdés, mert az van benne, hogy "Bichon havanese-nek milyen eü. Szűrések kellene ahhoz, hogy tenyészteni lehessen?" Ez alapján úgy tűnik, hogy a tenyésztéhez kellenek a szűrések és nem egy sima hobbikutya vásárláshoz. Én úgy láttam, hogy a havanes kutyáknál Patella, PRA, CAT szűrések vannak a jó tenyészetekben. Ezekre szűrt szülők kölykeinél valószínűleg nem lesz gond.
2014. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!