Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát érdemes tenyészt...

Melyik kutyát érdemes tenyészteni?

Figyelt kérdés
Amit szeretnek az emberek? "Híres" fajta és sokan választják családtagként?
2011. jún. 29. 01:31
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
0%

Golden retriever talán, de az ölebeket is mint pl a yorkshire vinnék szerintem. (és még kevés helyet is foglalnak :D ).


19/F

2011. jún. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi! Várom még a válaszokat.


*Melyik kutyát érdemes tenyészteni?

Amit szeretnek az emberek? "Híres" fajta és sokan választják családtagként?



Ja és viszonylag kevesen tenyésztik??

2011. jún. 29. 01:58
 3/22 anonim ***** válasza:
7%
Amelyiket szereted és amelyikhez értessz.És én olat tenyésztenék ami magyarországon nincs nagyon.
2011. jún. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Kuvaszt vagy pulit. A kuvasz nagyon szép kutya, és ráadásul magyar fajta. A kutya amúgy olyan, mint a gazdája. Meg, ha nem értesz hozzá, akkor inkább tenyéssz nyulakat!
2011. jún. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez kérdésként felmerülhet, akkor neked semmilyent!!!!!Valószínűleg anyagi szempont motivál, de a"tisztességes" tenyésztés a kutyus szeretetéből indul ki, nem pedig a haszonszerzésből!A tenyésztés, abból indul ki, hogy szereted a fajtát!Csak a megélhetésből szaporítóknál merülhet fel hasonló kérdés, mert ebben az esetben nem a fajta iránti szeretet a motiváló, hanem a pénz!
2011. jún. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 zuzuki ***** válasza:
80%
Pontosan arra gondoltam,amit az előttem szóló is leírt.Neked egyiket sem.Miért?Mert pénzéhes marha vagy,aki csak anyagi haszonszerzés céljából akar(nem szeretne) kutyát tenyészteni.Én megmondom őszintén,hogy a hozzád hasonló cylon barmokat tenyészteném.Képzeld milyen jól néznétek ki három karral és négy lábbal.Arról nem is beszélve,hogy milyen gyorsan készen lenne a reggelim.Istenem.... Te nehogy tenyésszél,mert csak a mocskot szaporítod!Egy igazi tenyésztő szereti a fajtát.Nem kér tanácsot,hogy melyiket tenyéssze....Te vadbarom!
2011. jún. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen igaza van az utolsó két válaszadónak. Aki kutyát tenyészt, az adott fajtába bele van szeretve, tehát fel sem merül a kérdés, hogy milyet... és szívből, szeretetből csinálja elsősorban, nem a pénzért! Te csak a megélhetésed akarod vele biztosítani. Sajnos, mindig akadnak ilyenek, mint te, akik azt hiszik, hogy majd ebből fognak meggazdagodni szegény kutyák kárára, akik szenvednek, és betegek.
2011. jún. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Mivel a tisztességes tenyésztés kb.nullszaldós, ezért nem "érdemes" tenyészteni.

Egyik fajtáróla másikra átállni pedig sok évig tart (nekem 8 évembe került mire elindulhattam az új fajtával)

2011. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%
egyiket sem éri meg tenyészteni, annyi kutya van mint égen a csillag. ráadásul ingyér is van már majdnem minden fajta. vagy keverékeik.
2011. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

tömegfajtát neméri meg tenyészteni mert a szaporítók elárasztják a piacot és nincs igény a minőségi kölyökre (golden, spánielek, yorkie)

ritka faját pedig még kevésbé éri meg mert drága, nehezen eladható, nehéz tenyészkant illetve szukát szerezni, a fedeztetéshez párt keresni pedig erőpróba...

2011. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!