Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esetleg olyan ember...

Magic85 kérdése:

Van esetleg olyan ember akinek felesben van a kutyája? Leírná milyen szerződést kötöttek, és mik voltak a feltételek? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
mint jelent az hogy felesben?
2017. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Társtulajdonban. Nem ismerek ilyet, de alapvetően jó ötletnek tartom. Majd valaki biztosan leírja pontosan hogy néz ki a dolog.
2017. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesben van az egyik szukám a tenyésztőv. A szerződésben a kutya tartási körülményei vannak kikötve, az, hogy milyen szűréseket kell megcsinálni és milyen munka eredmény, kiállítási eredmény kell, illetve hogy ezek költsége hogy oszlik el. A kan választását, a fedeztetést és annak költségét kötötte még ki, a kölykök nevését és hogy mennyi kölyök az övé egy alomból. A gazdaválasztást magának fenntartotta, aminek én nagyon örültem.
2017. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen társtulajdonban.
2017. okt. 1. 12:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert egy tenyésztő társtulajdonba szeretne egy kan kutyát. Kérdeztem mennyibe kerülne és mik a tervei. Azt mondta egy-két kiállításon megmutatjuk, elmondja hogy kell szépen felnevelni és ha majd jönnek érdeklődők segít nekem. A vételár 250 ezer forint. Másnak is ennyiért adta az alom testvéreit. Mivel nem tudtam milyen egy feles szerződés belementem, nem voltunk teljesen idegenek egymásnak, hiszen már volt egy hobby kutyám tőle. Megállapodási szerződést kötöttünk. Hogy megkapom az oltási könyvet, de a tenyésztő megmarad továbbiakban is tulajdonosnak. Csakhogy a tenyésztő nem írta a törzskönyvre a nevem, baromira nem érdekelte a kutya és időközben megtudtam, hogy milyen is a feles szerződés. Majd akkor fogja érdekelni a kutya, ha olyan lesz a kiállítási eredménye? Nem zaklattam a tenyésztőt de észrevettem nem nagyon tudok vele, kapcsolatba lépni, nem nagyon akarja nekem megmutatni, hogyan is kell szépen felnevelni a kutyát. Teljes vételárat fizettem, úgy hogy semmi közöm nincsen a kutyához, csak nevelem, tartom és szeretem.
2017. okt. 1. 12:47
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Társtulajdonban általában a tenyésztési célra szánt kutyák, illetve azok a munkakutyák szoktak lenni akiknek más a tulajdonosa és más a kiképzője/aki dolgozik vele.

Nekem ismerősömnek van tenyésztési célra szánt kan kutyája. A feltételek közt többek közt szerepetek a tartási körülmények (táptól kezdve a kutyasuliig minden), illetve a kiállításra szóló felkészítéshez szükséges minden nemű támogatás (mikor melyik kutyakozmetikushoz kell menni stb, illetve a kiállításra is a tenyésztő viszi a kutyát stb). Ezen kívül pl arról is született már a legelején megállapodás, hogy mikor és melyik szukát kell befedeznie.

2017. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, a nevelésbe, tartásba, stb nem szól bele a tenyésztő nálunk sem, de ennek én örülök. Igazából csak akkor beszélünk, ha valami meoesz-es eseményre viszem el a kutyát, illetve ha befedezzük. Szintén a tenyésztő nevén van a kutya, de ennek inkább csak előnyét éreztem. Amíg csak vele mentem rendezvényekre jó volt, hogy a tenyésztő meoesz kártyájával nevezhettem. Nem kellett nekem is fizetnem a tagsági díjat. Annak, hogy nem az én nevemen van a kutya, semmi mellékhatását nem érzem.
2017. okt. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!