Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van 2 magán ember aki egymás...

Van 2 magán ember aki egymás között befektetési szerzödést ad neki 300 000ft és 12 hét múlva 500 000ft ad neki vissza. Nem teljesül mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Erősen uzsoragyanús. 66% kamat 3 hónapra, ezt te se gondolhattad komolyan.
2015. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Igen, ez így illegális (persze, te azt gondolod, hogy legális, mert mindkét fél benne van és le van papírozva, de attól még illegális).


Mivel nem legális törvényesen semmit nem lehet tenni (törvénytelenül igen, pl megverheted az illetőt aki tartozik - de azt megverhetnéd anélkül is, hogy tartozna, tehát ezzel sem vagy beljebb).

2015. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sziaztok. Én tettem fel a kérdést. 2 fél köt egy befektetési szerződést, amibe belefoglalják mit csinál a befektete pénzel a 300 000ft és 12 hét alatt fut le a termés idő amiből az illentönek 500 000ft kell adni amibe meg egyeztek, de ez egyéb okokból nem teljesül. mit tudnak azzal illetővel csinálni, aki ezt nem tudta teljesiteni. ez egy barátom teljesen kétségbe van esve. válaszotokat elöre is köszönöm
2015. júl. 24. 09:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Már válaszoltunk. Semmit nem lehet vele kezdeni a szerződés illegalitása miatt.
2015. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Felteheted a kérdést még háromszor, a válasz ugyanaz marad. Nem tud semmit csinálni, tanuljon belőle és ha jogilag ennyire tájékozatlan, akkor legközelebb kérje ügyvéd véleményét, mielőtt "szerződéseket" ír.
2015. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kamatot évre adják meg, igaz ebből te 3 hónapra adnád, de éves szinten ez még mindig 267%-os kamatot jelent.

Uzsorakamat 80% feletti összeg (ezért pont 80% a legmagasabb személyi hitel összege), a te 267%-od ezt bőven túllépi :)


Van banktevékenységet folytatni engedélyed?

Miért akarsz uzsorás lenni? A miért Ok :)

Hogyan szándékozol ezt megúszni?

Hogyan akarod a pénzt behajtani? Mi a terved verés, testrészlevágás, rokonság elrablása, lemészárolása?

Hogy akarod ezt eltitkolni, mindenkit megölsz miután fizettek?


Az a kérdésedből látszik, nagyon elvarázsolt téged a rejtett munkaerő világa. Megkérdezhetném te ugye nem fehér ember vagy???

2015. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Véletlenül nem az történt, hogy bepaliztak titeket a hatalmas hozam ígéretével és leléptek a pénzzel? Ha igen, rendőrség és sima feljelentés. Talán a tőke egy része visszajön.
2015. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
magyar vagyok, én kerestem üzleti befektetöt, találtam is sajnos bedöglöttek a zsákok és igy elveszitettema saját tökémel együtt 800 000ft szinte ez volt a teljes vagyonom, most azt mondta a befektető hogy biroságra és behajtónak adja oda
2015. júl. 24. 12:08
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, hogy a nemzetiség miért releváns, bár a helyesírásod alapján nehéz elhinni, hogy ez az anyanyelved. Amit meg leírtál, nem értem.


Te adtál kölcsön vagy neked adtak kölcsön? Igazából mindegy is, nem hiszem, hogy ezzel bármit is tudnak kezdeni bíróságon, a saját idejét és pénzét pazarolná mindkét fél egy ilyen üggyel.

2015. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én kaptam kölcsön, üzlet szempontjából, befektetési szerződésben rögzitettük ad ide nekem 300 000ft, és én 12 hét eltettével vissza adok neki 500 000ft, ment is ez egyszer és második adaggal történt a baj, tönkre ment, és igy nem tudta teljesiteni.
2015. júl. 24. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!