Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja a gazdája, hogy...

Miért mondja a gazdája, hogy szabad simogatni, ha egyszer támad?

Figyelt kérdés

Láttam egy szép kutyát, megkérdeztem, szabad-e simogatni. Azt mondja persze. Erre nyúlok felé, kutya majdnem megharap, a sálamat kapta el csak szerencsére. Persze én lettem leoltva, kutyára rá de szólt... Azt mondta, gyerekek is szokták simogatni, csak rosszul nyúltam felè. Ha ilyen nem kellett volna inkább azt mondani, hogy nem szabad simogatni?

Hát én most is le vagyok döbbenve. Alapból félek a kutyáktól, de dolgozom ellene. Miért nem lehet szólna akkor?



2017. okt. 1. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hogyan közeledtél és hogyan nyúltál felé? mekkora kutya?
2017. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Akár még igaza is lehet abból a szempontból, hogy rosszul közelítetted meg, bár abban nem értek egyet vele, hogy a kutyát nem szidte le. Minden ilyen viselkedést illene tiltani.

Ettől függetlenül gondolom nem vérszomjasan kapott oda hanem inkább játékból. De mivel nem voltam ott így fogalmam sincs, hogy közelítetted a kutyát és a kutya hogy viselkedett.

2017. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fejét szerettem volna, azt mondták hagyni kellett volna, hogy megszagolja a kezemet előtte. Egyik barátnőmnek tíz kutyája van, azokat egyik se csinált ilyet, pedig így szoktam simogatni őket. Rossz sorú, mentett kutyák de soha egyik se próbált megharapni...
2017. okt. 1. 12:03
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagy kutya, vizsla keverék lehet, de nagyobb mint egy fajtatiszta vizsla.
2017. okt. 1. 12:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez a hagyni kell, hogy megszagolja a kezed inkább egy városi legenda mint 'a kutyasimogatás íratlan törvénye' hisz a kutya szaglása jó és már méterekkel arrébb érzi a szagodat.
2017. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, érzik rajtad, a mozdulatodon, hogy félsz tőlük, és némelyik kutya a te bizonytalanságodra idegességgel reagál. Ha kutyához közeledsz, először nyújtsd az orra elé a kezed, és hagyd, hogy megszimatoljon, csak utána próbálkozz simogatással. Sok kutya nem szereti, ha direkt felülről nyúlsz a fejéhez, bár a normális reakció ilyenkor is az elkerülés, elhúzódás a kutya részéről. (Ilyenkor nem kell rákényszeríteni a simogatást, és nincs gond.) Igen, a gazda hibázott, ilyenkor nyilván nem a te hibád még akkor sem, ha nem jól nyúlsz felé, és meg kellett volna szidnia a kutyát.

Nekem például két kutyám van, az egyikük barátságos és abszolút szociális, mindig mondom, hogy őt lehet simizni, akár kisgyereknek is. A másikuk félős, de ő sem agresszív, hanem menekülő típus, ezért nála mondom ezt, hogy fél, és hagyják, a másikat simogassák. A félős maximum kíváncsiságból megszagol valakit, de ha felé nyúlnak elhúzódik.

Tipp: lehet, használna neked, ha elmennél egy közeli kutyaiskolába, megbeszélve az oktatókkal, és ott ismerkednél kutyákkal. Kölyök- vagy alapfoglalkozáson sok dolog elhangzik a kutya kommunikációjával kapcsolatban, amit hasznos lenne neked is megtanulni, hogy jobban értsd a kutyák testbeszédét, ez a félelmedet is csökkentené (amit értünk, attól sokszor kevésbé félünk).

2017. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5# Igazad van, de ez egyfajta "bemutatkozás", nem a szag a lényeg, hanem a kapcsolatfelvétel. Ha a kutya nem akarja, akkor elhúzódhat. És egymást is megszaglásszák ismerkedésként, szóval igenis alap dolog az, hogy az ember a kezét odanyújtva megadja ezt a lehetőséget. Mondjuk úgy, ez egyfajta illemszabály a kutyával szemben. ;)
2017. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha félsz a kutyáktól miért akartad simogatni? A kutyák az ilyet messziről megérzik, ingerli őket. A kutya gazdája meg nem tudhatta hogy te igazából félsz.
2017. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ne légy rá mérges, tanulj az esetből hogy legközelebb ne forduljon elő. Ahogy előttem írták az első lépés hogy oda nyújtod a kutyának a kezed, ezzel konkrétan őt is megkérdezed hogy szeretne-e simogatást, ez egyfajta illem. A második hogy ne hajolj a kutya fölé mert dominanciának veheti. A harmadik hogy a néhány kutya nem szereti ha a fejét piszkálják így érdemesebb a hátát simogatni, nem az arcába nyúlkálni.
2017. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
8: azért, mert szeretne megszabadulni a félelemtől. Olyan meg nincs, hogy azt mondom, hogy a kutya nem harap, pedig harap, ha valaki mondjuk fél tőle. Akkor azt meg kell mondani. Az én kutyámhoz is sokan jönnek oda, akik amúgy félnek tőle, de szeretnének vele megismerkedni, főleg gyerekek. Vannak, akik csak a farka végét merik megsimogatni. Természetesen nem harap, nem is morog, ha csak egy rossz nézése lenne, nagyon kikapna, plusz onnantól kezdve nem engedném simogatni.
2017. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!