Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja a gazdája, hogy...

Miért mondja a gazdája, hogy szabad simogatni, ha egyszer támad?

Figyelt kérdés

Láttam egy szép kutyát, megkérdeztem, szabad-e simogatni. Azt mondja persze. Erre nyúlok felé, kutya majdnem megharap, a sálamat kapta el csak szerencsére. Persze én lettem leoltva, kutyára rá de szólt... Azt mondta, gyerekek is szokták simogatni, csak rosszul nyúltam felè. Ha ilyen nem kellett volna inkább azt mondani, hogy nem szabad simogatni?

Hát én most is le vagyok döbbenve. Alapból félek a kutyáktól, de dolgozom ellene. Miért nem lehet szólna akkor?



2017. okt. 1. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
22%
Rosszul közelíthettél felé. Egyébként sem értem minek idegen kutyákat simogatni. Nem hinném, hogy így kell legyôzni a félelmet.
2017. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha félsz megérzi, a másik meg hogy idegen vagy. Az enyém is olyan hogy lehet simogatni de előtte be kell neki mutatkozni (megszagol) és utána lehet simogatni. Mi is jártunk úgy hogy valaki hirtelen a fejét megakarta simogatni a kutya meg csattintott egyet. Meg is mondtam a faszinak hogy na most akkor én elkezdek az ő szeme előtt legyezni (mer ő azt csinálta) aztán meglátjuk mit szól hozzá. Persze itt nem csak te voltál a hibás hiszen a gazdinak kell láttnia hogy a kutyának szimpatikus vagy e vagy sem. Ha látja hogy fél tőled vagy feszült nem kéne hagynia hogy simogasd. Lehetséges hogy a kutya nem hatapós de akkor is egy kutya, bármi kiválthat belőle számunka rossz viselkedést még egy nevelt kutyából is. Van hogy elfeledkeznek magukról és ösztönösen cselekednek, azért van a gazdi hogy emlékeztese a mi (emberek) szabályaira és az elvárt viselkedésre. Ebből az esetből te is megtanultad hogy máskor másképp kell közeledni meg a gazdi is hogy jobban kell a kutyára figyelni.
2017. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
49%
Miért mondja? Mert egy hülye, aki a saját kutyáját se ismeri.
2017. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!