Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az angol cocker...

Mit gondoltok az angol cocker spánielről? és tapasztalatok milyenek? Viselkedés? Szőrzet ápolás? Etetés? Ugatás? 😳 De más tapasztalatokat és véleményeket is fogadok!

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 18:56
 1/6 anonim válasza:
28%
BUBULELE <3
2017. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy cocker spánielem, sajnos tavaly vesztettük el, 14 éves volt. Leírom röviden a tapasztalataimat. :)

Kiskorában nagyon bújós volt, játékos, élénk. Ahogy jött az ivarérettség, eléggé nehezen kezelhető lett (nem ivartalaníttattuk és tudom, hogy ez nem helyes, de akkoriban még óvodás voltam és az egész család alig tudott valamit a kutyatartásról). Sokszor elszökött, de természetesen ha ivartalanítva van a kutyus, akkor ez nem lesz jellemző. Egy végtelenül vidám, eleven, makacs állat. :) Az a jó, ha rengeteget tudsz vele sétálni, mivel elvileg vadászkutya, így biztosítani kell neki, hogy sokat szimatolhasson a természetben, levezesse a rengeteg energiáját. Állítólag nem szereti a gyerekeket, de én ezt egyáltalán nem tapasztaltam, simán tűrte, hogy a füleivel játsszak kiskoromban. :D Mint mondtam nagyon makacs, önálló akarata van és nehéz szófogadásra bírni, de egyébként rendkívül intelligens és nagyon könnyen tanul. Ő például pár nap alatt sajátította el a pacsizást. :) Szőrzetről annyit, hogy jó, ha évente néhányszor elviszed kozmetikushoz, aki megnyírja egy kicsit, de azon kívül szerintem bőven elegendő, ha otthon heti 2-3x kifésülöd a szőrét. Mi kertes házban lakunk, fürdetni csak nyáron fürdettük, és semmi gond nem volt. Etetést illetően ugyanaz igaz rá, mint a többi kutyusra. Egy jó minőségű tápot kell választani, néha kaphat nyers tojást, meg ugyebár nyers csirkehúst, de ez a gazditól függ, meg attól, hogy melyik táplálásban "hisz". Nem eszik sokat egyébként, de a jutalomfalatoknak mindig örül. :) A mi kutyusunk elég sokat ugatott, de nem zavaróan sokat. Én ha tehetném, simán bevállalnám újra. Soha semmi baja nem volt egészségügyileg, még a füleivel sem. Sajnos az utolsó évében kiderült, hogy rákbeteg. :( Két műtéten esett át, hihetetlenül erős és masszív kutya. Amint magához tért az altatásból, már evett, ugatott (pedig borzalmas műtét volt). Sokat tanultam tőle ilyen szempontból. Az utolsó pillanatáig őrizte a házat, jött simogatásért. Nem ismerek nála kitartóbb kis élőlényt. :) Ha módomban áll majd a jövőben, egész biztos beszerzek egy másik spánielt. :D

2017. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt meg tudom erősíteni.

Makacs, önfejű, szeret csavarogni, hiperaktív. Betörőt bekíséri, esetleg halálra nyalogatja. A miénk imádja, ha a hasát simogatják, és imád minden vackot visszahozni, bármit, amit eldobsz neki. Bár vissza nem adja... :D Ellenben okos, csak szarik rád.

Igaz, a miénk is úgy került hozzánk, hogy már öreg volt akkor is, és naaaagyon neveletlen, ezen csak mértékkel sikerült enyhíteni. Fogai jók, de - a miénk legalábbis - hajlamos a karomgyulladásra.

Mi évente kétszer nyírtjuk, egyébként csak néha átkeféljük, a szőrével nincs gond, előző helyén sem volt sosem.

2017. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos jó helyről vásárolni. Mi kaptunk egyet gyerekkoromban. Valszeg agyonszaporitott példány volt és ideggyenge. Sokszor harapott. Ismerőseim között is dettó volt egy ilyen spániel.

Amúgy imádott labdázni. A toklász nagy problémát jelentett, illetve könnyen lett rasztás a szőre.

Én gyerekek mellé nem ajánlom.

2017. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Rettentő sokat segítettetek ! Nagyon köszi!
2017. okt. 5. 20:17
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem is egy angol cocker spaniel kan kutyam van, imadom. Nagy mozgasigenyu, nem birja a bezartsagot. Csak akkor csukjuk be, ha nagyon muszaj. Kepes lebontani a kenelt. Tobbszor is volt ra pelda, hogy kiragta magat, csak ne kelljen bezarva lennie. Nagyon igy nem is szokott bezarva lenni, ha kocsival kiallunk, megfoguk. Kerteshazban elunk, az udvaron allandoan rohangal, szimatol. Neha szoktam vinni setalni, imad kinnt lenni es csavarogni. Akaratos, makacs egy eb. :) Mar kiskoratol kezd el tanitani neki, hogy ne huzzon porazon. Az enyemben hatalmas ero van, nem visz el, de van benne ero. Nagyon ertelmes, okos kutya. Mi mindig megnyirjuk tavasszal, telen mindig osszecsomosodik a bundaja, hiaba fesuljuk. Kapun kivul mindenkit ugat, (csaladtagokat nem) mindenki mast igen. Viszont egyaltalan nem harap, ha valaki bejon megy oda, bujik, hogy simogassak. Nem szereti ha a mancsat fogdosom. Fulet engedi nekem simogatni, szereti ha vakargatom. Sokat mozog, rengeteget rohangal. Imadnivalo, nagyon szeretem :3 Az enyem Ribizli nevre hallgat. 8 honapos koratol el velunk, most 4 eves.


12 eves/L

2017. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!