Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki futókacsát terelés...

Tart valaki futókacsát terelési céllal? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Border Collimmal rendszeresen járunk terelni birkák közé. De a lehetőségeim nem adottak (még) arra, hogy birkát tartsak otthon, de 4-5 futókacsa számára lenne hely. Van valakinek tapasztalata futókacsa tereléssel kapcsolatban?

2017. okt. 2. 02:49
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem mi a francnak vesz valaki terelő kutyát, ha otthon nincs mit terelnie. Ugyanezt gondolom pl. a vadászkutyákról.: minek vesz vadász kutyát az, aki nem vadászik ? Főleg szegény beagle kutyákat sajnálom, akiket csoportban vadászó, kajtató eb létülre sokan egyedül tartanak lakásban és max a közeli rétre viszik pisilni. A tenyésztőket minősíti, hogy hobbi célra kiadnak ilyen kutyákat. Ez valamilyen szinten állatkínzás. Öreganyáméknak pulijuk van, de nekik van is mit terelni.
2017. okt. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Első, nagyon nem értek egyet. Az első kutyám mudi volt városi családi házban, nem voltak birkáink, de jártunk terelni, agilityzni, mindenféle programokra. Boldog, tartalmas életet tudtam neki biztosítani. Most munkavonalú német juhászom van, csak hobbikutya, mert már hat éves volt, amikor kaptam, lakásban, járunk sokat kirándulni, labdázunk, trükköket tanulunk, keresős játékokat játszunk. Nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt így is. Nem csak palotapincsit lehet hobbikutyaként tartani.


A futókacsákról: én is gondolkodtam rajtuk, amikor a mudim megvolt még, aztán anyukám megvétózta, mert nem szereti a szárnyasokat közelről. :D Amit olvastam, hogy nagyon nehéz őket terelni, egyáltalán nem olyan, mint a birka és csak haladóknak ajánlott úgy, hogy azért továbbra is gyakoroltok birkán, hogy ne rögzüljenek mindenféle rossz szokások. Annak idején sokat olvastam róluk, de ugye tapasztalatom nincs, de azért hátha tudok segíteni, ha valami konkrét kérdésed van.

2017. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy első, szerinted kinek lenne akkor szabad beagle-t tartania? Csak mert az ilyen típusú vadászatot a legtöbb országban már betiltották.
2017. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Beagle-t annak szabadna tartania, aki nem egyedüli kutyaként tartja és viszi őket vadászni vagy legalább nyomkövetési feladatokat ad nekik. Ez a kutya minimum párban érzi jól magát. Ismerek olyan embert, aki ugyan vadászni nem viszi őket, de hivatásos csótány kereső. Nagyon élvezik a kutyák kiszimatolni.

Egy terelő kutyának az lenne az ideális, ha egész nap nyáj mellett lehetne. Az a minimum, hogy valaki viszi terelésre, hamár kedvencként tartja. Az viszont, hogy egy vadász / terelő / szánhúzó kutya egész nap ki van vágva az udvarra és csak nézelődik vagy panelból napi háromszor leviszik, az már állatkínzás. Legalább adnának a fajtájának megfelelő feladatokat, vinnék speciális helyekre. Sajnos nagyon sok beagle, husky, vizsla, border stb. él sima házikedvencként. Az ilyet nem engedném ! Vannak erre megfelelő fajták. Kertet őrizni is ott van pl. az őrző-védő roti, kuvasz, nem a vizslának kéne. Végülis közepesen ideális élete van pl. A kérdező terelő kutyájának, hiszen nyájuk ugyan nincs,de legalább viszi terelni. Az állatkínzás szó valóban erős volt. Az marad azoknak, akik még ennyit sem tesznek meg.

2017. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked sem volt terelőkutyád, az látszik. Nem kell nekik nyáj ahhoz, hogy boldogok legyenek, az agility, trükkök, frizbi és egyéb sportok tökéletesen le tudják foglalni ezeket a kutyákat. Persze a terelés a legjobb, de teljesen jól lehet őket tartani akkor is, ha valakinek erre nincs lehetősége. A lényeg, hogy dolgozzon valamit a kutya.
2017. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azokkal akik meg csak véleményt formálnak, nem vagyok hajlandó foglalkozni.

Szerintem akkor tavaszra, érkeznek a kacsák, és majd meglátjuk mi sül ki belőle.

2017. okt. 6. 01:17
 7/7 anonim ***** válasza:
És mi van azokkal a fajtákkal, amelyikeket kifejezetten bikaheccekre és hasonlókra tenyésztették ki? Szívtelen gonosz gazda, nem engedi hogy széttépjen egy marhát.. vagy a kis szobaterrierek akiket előbb esz meg a patkány, mint az a patkányt?
2018. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!