Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet nyírni a...

Mikortól lehet nyírni a Bichon Bolognese kiskutyákat?

Figyelt kérdés
Múlt héten vásároltam a kutyust, most 3,5 hónapos és eléggé be van sárgulva a szeme alatti és a szája körüli rész. Olvastam, hogy borvízzel el lehet tüntetni valamennyire, de már a szőre is elég nagy, ezért gondoltam a nyírásra.
2017. okt. 2. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bórvízzel lehet tisztogatni a szeme környékét. A nyírás bundaméret és nem kor függvénye szerintem.
2017. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A bórvíz inkább fertőtlenít, szerintem:)..kutyakozmetikus megmondaná, az enyémet 2-3 havonta nyírja..
2017. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szomszédunknak havanese van, ő is kb. 2-3 havonta szokta vinni.

Hívj fel egy kutyakozmetikust, és ő majd megmondja, hogy mikortól lehet.

2017. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Szerintem tegyél le a nyírásról. Először is kölyök még...a bundája változni fog...szerintem normális kutyakozmetikus nem is fogja megnyírni...plusz október van...ne indulj neki a télnek egy lenyírt kölyökkel, akkor se ha benti, mert azért sétálni vinni kell majd, és hiába öltözteted fel, akkor is fázni fog. Az én kutyusomat egy éves koráig nem nyírta meg a kozmetikus. A bórvíz jó a tisztításra, és nem bántja a kutyus szemét, de vannak kifejezetten szemtisztító folyadékok is a kutyusoknak.
2017. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el kutyakozmetikushoz, de a nyírást felejtsd el amíg kölyök! A babaszőrt max ollóval megigazíthatja a kozmetikus, illetve egy kímélő fürdetés lehet megoldja a besárgulás problémát.
2017. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet nyírni,de nem gépi nyírással és nem rövidre,hanem igazítani ollóval. Rengeteg yorki és bichon vendégem kölykök is akiket ilyenkor csak ollóval igazítok. Egyrészt addig kell elvinni míg kölyök,hogy szokja a kozmetikát a hangokat,hogy hozzá nyúlnak stb. Később nehezebben fogja megszokni.


Kölyökként könnyebb őket hozzá szoktatni. Kis igazítás belefér.


Vannak fajták amiket 8 hetes koruktól nyírnak,géppel is,hogy megfelelő legyen a szőrminősége.


Nyugodtan vidd el kozmetikushoz,kérj egy kis igazítás,illetve kérd,hogy a szeménél jó rövidre nyírják a szőrt.



üdv egy kutyakozmetikus.

2017. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!