Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek rendetlen a colliem?

Mit tegyek rendetlen a colliem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a helyzet, hogy van egy colliem, de mivel iskolas vagyok ezert nem jut idom csak napi 1 ora jatekra, labdazasra vele a kertben, meg sokat szoktam tanitgatni. Nagyon okos mar ul, fekszik, pacsit ad meg hivasra jon. Viszont allandoan lyukakat as a kertbe, es anya nagyon duhos emiatt. Probaltam megmondani neki, hogy nem szabad es leszidni de masnap reggelre megint tele volt a kert lyukakkal. Kicsi meg, meg nincs egy eves, de sajnos az iskola miatt nincs idom setaltatni, igy is keson erek haza. A szuleim pedig sokat dolgoznak. Viszont van egy keverek kutyusunk mellette akivel tud jatszani es eleg nagy a kert. A kert kb 2-300 nm. Szerintetek ha tobbet jatszanek vele akkor "lenyugodna"?
2017. okt. 7. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ásás tipikus unaloműzés, azt jelzi nincs vele eleget foglalkozva és nincs lefárasztva. Erre mindenképp a több fárasztás és nevelés a megoldás, leszidni meg felesleges utólag mert nem érti miért kapja a szidást, csak ártasz vele és a szüleid is. A kert mérete semmit se számít, a kutya nem rohangál benne kilométereket hogy lefáradjon, ezért nem veszünk soha kutyát úgy hogy "nagy a kert majd lefárasztja magát" mert ez a legnagyobb baromságok közül van.


A megoldás a több fárasztás, több séta és játék, nem elég csak labdázni vele és tanítgatni, kötelező elem a napi minimum egyszeri séta. A kutyának ez nincs meg és ezért gondolom az alapszocializáció is hiányzik idegen kutyákkal, emberekkel és helyekkel, ezt mindenképp pótolni kell mert ennél már csak nagyobb bajok lesznek.


Egy kutyasuli is érdemes lenne.

2017. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A kornyeken nincs kutyasuli es igazabol az eddigi kutyaimat sem vittem kutyasuliba, setalni neha amikor raerek es mind megvoltak. En azzal nyugtatom magam, hogy ez csak a kamaszkor es majd lenyugszik...
2017. okt. 7. 16:18
 3/17 A kérdező kommentje:
Szivesen vinnem setalni de egyszeruen nincs ra idom
2017. okt. 7. 16:19
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miert kellett egy nagy mozganyigenyu fajta?? Ja persze,mert meno.


Ez a baj, mikor megvesznek egy divat fajtat menosegbol,meg mindenkinek az van. De foglalkozni is kene vele az mar luxus.


Keress uj gazdat neki!

2017. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen, ha nincs időd, akkor miért vállaltál kutyát? Persze, hogy ás, mivel leöli az unalom. Szüksége lenne mindennap nagy sétákra, sok mozgásra és feladatokra, kutyasulira, más kutyák társaságára. Amúgy a 2-300 nm az kifejezetten kicsi kert, de tökmindegy, mert ha nagy lenne, az is unalmas.

Kb. olyan, mintha te egész életedben be lennél zárva egy nagy szobába, és napi kb. 1 órát foglalkoznának veled. Szerintem te is megőrülnél előbb-utóbb.

Kétféle megoldás van:

- vagy megoldod a suli mellett is a sétát mindennap, plusz kutyasulit és/vagy kutyás sportot hétvégén (este is lehet sétálni, meg reggel is fel lehet kelni korábban, aki kutyát vállal, annak ez is feladata)

- vagy keresel neki megfelelő gazdát.

Leszidni emiatt tök felesleges és igazságtalan is, mivel a kutya alapigényei nincsenek kielégítve. Később jöhetnek más viselkedésproblémák is, pl. állandó ugatás, rombolás, szökés.

2017. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azert vallaltam a kuytust, hogy ne unatkozzon a masik. Szerintem jobb ha nincsenek egyedul
2017. okt. 7. 16:41
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tervezek masik gazdit keresni az erdekelne, hogy ezt kinovi e
2017. okt. 7. 16:42
 8/17 A kérdező kommentje:
Masoknak egyebkent fele ekkora kertje sincs? Miert lenne mar kicsi? Es nem nem azert van mert "meno" sosem ezt neztem es nemis tudtam, hogy ez a fajta "meno" lenne. Az egyik ismerosomeknel lettek a kiskutyak es olcson adta oket. Gondoltam miert ne
2017. okt. 7. 16:43
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem növi ki, mivel a problémája az, hogy sem fizikailag, sem agyilag nincs lekötve a kutya. Sőt egyre rosszabb és problémásabb lesz.

Ha van egy unatkozó kutyánk, mert már arra sincs elég idő, a lehető legnagyobb marhaság hozni még egyet, mert akkor két unatkozó kutyánk lesz. Amiből a collie ráadásul nagy mozgás-és feladatigényű, aminek gondolom nem néztél utána.

Tehát, nem növi ki, és nem lehet erről lenevelni, mert ez nem hiba a kutya részéről, hanem unalom, frusztráltság. Mondom, hogy csak ez a két lehetőség van:

- vagy megoldod, hogy úgy foglalkozz vele, hogy ez jó és elég legyen

- vagy nem marad nálad.

Más megoldás erre nincsen.

2017. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya más és más. Az eddigiek valószínűleg nem voltak olyan magas mozgásigényűek, mint a collie. Elképzelhető, hogy leáll a kert ásással, de felvesz más rossz szokásokat. Ugatást, vagy akár a saját farkának kergetését/lerágását.

Ha jót szeretnél neki, akkor be kell látnod, hogy neki a másik kutya társasága kevés, te kellesz és a séták, a feladatok, a mozgás. Ez egy ilyen fajta, nem fog változni, maximum befásul vagy megőrül. Azt az egy órát naponta töltsétek aktív mozgással, vidd el sétálni, amint idősebb lesz mehettek biciklizni, vagy találjatok valami sportot. Frizbizzetek, játszatok logikai játékokat. Én is tanulok, németjuhászom van, neki is elég nagy a mozgásigénye, de így sikerül kielégíteni. Ha pedig ez végképp nem összeegyeztethető, keressetek neki új gazdit, mert egy ilyen fajta kutyának ez nagyon nagyon nem jó.

2017. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!