Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Corgi kiskutyát szeretnék...

Corgi kiskutyát szeretnék szerintetek ez elég lenne neki?

Figyelt kérdés
Kinti-benti kutyus lenne, de inkább benti. Reggel munka előtt elvinném egy fél órás sétára, majd az ebédszünetemben 12 körül játszanék vele amíg otthon vagyok és épp nem eszek. Majd amikor hazaértem 4 körül elmegyünk egy hosszabb 1-1.5 órás sétára. A futásra is gondoltam, de állítólag az aszfalton való futás rossz az emberi térdnek, az erdőben meg nem szeretnék futni. Ezen kívül otthon is sokat játszanék vele, ahova lehet magammal vinném és hétvégente meg kutyasuliba járnánk. Szerintetek? Az ár mellékes, meg a kennelek száma is. Ha kell külföldről hozom el őt, de ez a fajta nagyon megtetszett és az az álmom, hogy legyen egy ilyen kiskutyám.:)

2017. okt. 7. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Na és a szülők mit szólnak hozzá? Mert nagy valószínűséggel pár év, és az ő nyakukba szakad a kutya napi ellátása, foglalkoztatása.
2017. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg már külön élek és a saját kertemben lesz a kutya + az én felelősségem ("gyerekem") lesz amíg él. Csak olyanok válaszoljanak akik nem beszólogatni jöttek, köszönöm!:)
2017. okt. 7. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk lehet átsiklottam valamin de nem tudom az első miből vette hogy gyerek lenne a kérdező, hiszen a munkájáról is beszélt és amennyire tudom gyerekek nem dolgoznak. :D


Szerintem tökéletes lenne neki ez a felállás, de amíg kiskutya nem lesz elég neki a séta, őket még kétóránként le kell vinni mert nem tudják tartani. A szocializáció szempontjából is kell hogy otthon legyél vele legalább két hétig, de jobb egy hónap. Ez a kutya drága fajta, de így ha az ár nem számít és ha meg tudod oldani a kölyökkori dolgokat akkor szerintem jó helye lesz a kutyusnak. :)

2017. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen én sem értettem...:D

És azzal is tisztában vagyok, hogy gyakrabban le kell vinni. Lenne kutyaajtó, szóval szabad ki-be járása van ezügyben és az első 2-3 hétben természetesen otthon maradnék, hogy megtanítsam neki mi merre hány méter és persze, hogy összebarátkozzunk

Jó, hogy vannak még értelmes emberek, köszi a választ.:)

2017. okt. 7. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaajtó a legjobb, ha azt megtanítod neki az első hetekben hogy működik és hogy kint végezze a dolgát akkor nyert ügyed lesz. Viszont az most még eszembe jutott hogy mivel egy drága és ritka fajta ezért vigyázz mennyire engeded ki az udvarra ha nem vagy otthon, mert hamar lába kélhet ebben a mai világban sajnos kevesebbért is lopnak kutyát. :(
2017. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerinted, hogy lehetne kivédeni azt, hogy ellopják?
2017. okt. 7. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tudom az udvarotok és kerítésetek állapotát, hogy milyen helyen laktok, de mondjuk a legjobb az olyan kerítés amin nem látnak be, már az is véd egy ponton hogy nem tudják hogy ott van, viszont nyilván ezen csak a felügyelet segít, esetleg kamerarendszer és riasztó de az is csak rögzíti és riaszt lopáskor, addigra lehet elvitték már, főleg hogy a kiskutyákat szinte bárki magához édesgeti.
2017. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kamera jó ötlet, köszi:) Remélem minden rendben lesz majd
2017. okt. 7. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!