Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkóborolt kutya?

Elkóborolt kutya?

Figyelt kérdés

4 éve elveszett a kutyánk, eleinte kerestük, aztán beletörődunk hogy nincs meg. Az oltási könyvet egy ideig tartogattuk de már kidobtuk.

Most viszont kaptunk egy telefont, hogy bekerült egy menhelyre mert meg harapott valakit! Chip szám alapján találtak meg minket.

Sajnos nagyon elhanyagolt állapotban van, és mióta elkóborolt oltásokat sem kapott.

Mikor még itthon volt, kapta őket rendszeresen, ivartalanítottuk, rendszeresen nyírattuk a szőrét.

Na most viszont az a helyzet hogy a hölgy nem akarja visszaadni, azt mondja majd keresnek olyan gazdát ahol nem kóborol el, és rendszeresen ellenőrzik.

Én viszont haza szeretném hozni. Mit tegyek? 2 hét karanténban van most. Ha elmegyek, biztos nem hozhatom el addig. Viszont ha 2 hétig “nem keresem”, örökbe adható. De ha elmegyek, megismer a kutya és mégsem jöhet velem haza, akkor meg csak fájdalmat okozok neki. Teljesen tanácstalan vagyok..


2017. okt. 8. 10:17
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Az is lehet hogy meg sem ismerne. A hölgy azzal “támad” hogy nincs a chipnél regisztrálva hogy “keresik”
2017. okt. 8. 10:21
 2/53 anonim ***** válasza:
98%

Elvileg, ha a chipszám a Te nevedre van kiállítva a tied!

Szerintem simán hazaviheted. Megint egy túlbuzgó állatvédő hölgy karmaiba került a kutya úgy látom. :(

2017. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

De mit tegyek? Oltási könyv nélkül...

Mikor menjek? Karantén alatt úgysem adja ki.. 2 hét múlva örökbe adhatja.

Jó lenne ismerni a törvény erre vonatkozó részét.

2017. okt. 8. 10:30
 4/53 A kérdező kommentje:
Egyébként tőlünk majdnem 50 km-re találták meg. :(
2017. okt. 8. 10:30
 5/53 anonim ***** válasza:
77%
Nezd meg az erre vonatkozo torvenyt. Es az alapjan intezkedj!
2017. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
97%

Lehet butaságot mondok, de szerintem az oltási könyv megléte majdhogynem lényegtelen, ha egyszer chipelve van a kutya. Az állatorvos látja a chip alapján a tulajdonost, neki megvannak az adatok a rendszerben.


Bárki elhagyhatja az oltási könyvet, az még nem a világ vége. Beszélj egy állatorvossal első körben, hogy ilyenkor mi a helyes lépés.

2017. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

ez nem Esztergomban van? ott van ilyen hibbant állatmenhelyes nő.


"Chip szám alapján találtak meg minket."


nem vagyok tisztában a törvénnyel, de ez alapján titeket illett a kutya, mivel hivatalosan ti vagytok gazdái, sztem nem teheti meg, h nem adja vissza.


beszélj az állatorvosoddal, aztán ha nem történik semmi, akkor akár leüvöltéstől kezdve sok mindent lehet csinálni.

2017. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp elmennék a karantén alatt is, legfeljebb a kutyához nem mennék oda (ha lehet, távolról megnézném, azt úgysem bírnám ki, hogy ne), ha még nem hozhatod haza, de a hölggyel mindenképp beszélnék.

DE!

A karantén helyét az illetékes hatósági állatorvos jelöli ki, akár a nálad is lehet, ezért érdemes lenne vele is felvenni a kapcsolatot.

A saját állatorvosotok is igazolhatja, hogy ti törődtetek a kutyával, a korábbi oltások adatai meg más nyilvántartásban is szerepelnek.

"a hölgy nem akarja visszaadni, azt mondja majd keresnek olyan gazdát ahol nem kóborol el, és rendszeresen ellenőrzik" - ez nettó baromság. A chip alapján a tied a kutya, és akár oda van írva, hogy keresik, akár nem, akárki, aki megnézette volna benne a chipet, fel tudta volna veled venni a kapcsolatot, akár évekkel ezelőtt is. (Mondjuk az enyémen ezért van itthon is nyakörv és rajta biléta, mert sokan nem mennek el egy kóbor kutyával az állatorvosig, de ha a nyakában van a telefonszám, annyit csak megtesz, hogy megereszt egy telefont... - ezt csak a jövőre nézve mondom). Az meg, hogy egyszer elkóborolt, hát, ez megesik. Az előző kutyánk 15 év alatt egyszer szökött meg, és attól, hogy egyszer nem veszel észre a kerítésen egy lyukat vagy egyszer nyitva marad az ajtó, még nem lesz alkalmatlan gazdi senki.

2017. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell adnia a kutyát.
2017. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Intézkedj minél elôbb, kérj jogi segítséget.
2017. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!