Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás? Hogyan tovább?

Kutya sétáltatás? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szeretném sétálni vinni a kutyámat de nagyon erős és húz.Amikor kaptam akkor nagyon kicsi voltam így nem tudtam megtanítani sétálni, bátyámmal jártunk sétáltatni de a bátyám megunta a kutyasétáltatás és nem vitte többé nekem nem engedték a szüleim.Most már megengedik azóta eltelt néhány év.Most már van másik kutyánk is ő kistestű őt nagyon szépen megtanítottam sétálni.Mindennap viszem.De a nagy kutyát is szeretném.A nővérem vinné a kicsit én a nagyot.

Itthon kezdeném el tanitani szépen sétál már de ha kilépünk a kapun elkezd húzni.Az ül fekszik marad parancsokat tudja.

Mit vegyek neki?

Száj szíjat és húzás elleni hámot néztem.Vagy k9-es?

A klikkeren is gondolkoztam.

Mit ajánlotok?

Hogyan kezdjek neki?



2017. okt. 8. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt tudnod kell, hogy a kertben nem fog megtanulni sétálni. Évek óta ott élt, ismeri az utolsó fűszálat is. Azért húz kint, mert kint tele van minden új szagokkal, új látnivalóval, új ingerekkel, stb.


Ajánlom figyelmedbe: [link]


Amúgy érdemes lenne séta előtt alaposan lefárasztani a kutyát, hogy ne legyen már ereje húzni. Akár bicajjal is mehetsz vele ha bírsz és van földút.

2017. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi jó ötlet a kutya suli gondolkoztam már rajta de oda el kell jutni.Barátságos a kutyus,házhoz jönnek?

Próbáltam lefárasztani 2 óráig szaladgáltunk de ugyan úgy volt minden :(

2017. okt. 8. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi a fordulàsos mòdszerrel tanìtottuk. Kijelölsz madadban egy hatàrt, hogy a kutyus feje a làbadnàl legyen. Ahogy ezt àtlèpi, rögrön fordulsz meg, azz ellenkező irànyba lèpsz 3-4 et, majd visszafordulsz az eredeti irànyba. Persze kivitelezni nem mindig egyszerű :)

A miènk menhelyi kutya egy kis beton kennelben nőtt fel ès, ahogy kivittük , mintha bedrogoztak volna totàl meggajdult. Bizony sokat kellett vele gyakorolni, az elejèn egy 20 mèteres szakaszon gyakoroltunk, volt hogy 15 perc alatt 90szer fordultunk. Arra egyèbkènt hamar ràjött, hogy mi a feladat lènyege, csak hàt, ha làtott vmi izgalmasat nem törődött vele. A màsik technikàja az volt, hogy ùgy döntött, ha nem mehet arra amerre akar , akkor lefekszik ès nem jön tovàbb. Hàt olyankor bizony, oda kell sètàlni ès a nyakörvènèl fogva felhùzni ès elindìtani.

3 hèt alatt nagyon szèpen begyakoroltuk a dolgot. A lènyeg a következetessèg. Nincs olyan, hogy na most sietünk most hùzhat, különben semmit nem èr az egèsz.

2017. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is a fordulós módszerrel tanultunk. Ha rendszeresen mész vele kb 3-4 nap alatt megtanulja, és utána semmi baj nem lesz vele.
2017. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon sokat segítettetek.

Már sétálunk is :)

2017. okt. 15. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Dejò! Ügyes vagy! Örülök, hogy sikerült :)
2017. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De nélkületek nem nagyon sikerült volna.Köszi a tanácsokat :)
2017. okt. 17. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!