Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy szallitja a kutyajat...

Ki hogy szallitja a kutyajat a kocsiban? Szallito ketrec vagy kutya biztonsagi ov? Melyik a biztonsagosabb?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy melyik lenne a jobb valasztas a nagytestu kutyamnak, ha szallito ketrecet vennek vagy kutya biztonsagi ovet? Foleg hosszu utakra gondolok, hogy akkora melyik a legjobb valasztas?

#kutya #dobermann #Szallito ketrec
2017. okt. 8. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En a biztonsàgi öves megoldàst jobban szeretem. Ez olyasmi, mint egy hàm. A doboz , ha baleset van ugyanùgy megindul ès megüti magàt benne. A miènk nyugodtabb is doboz nèlkül, a hàmban kènyelmesen el tud feküdni.
2017. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények, rokonok a közepes testű kutyájukat ausztriába szállítóketrecben hozzák-viszik, én a szintén közepes kutyámat a hátsó ülésen speciális hámmal és biztonsági övvel utaztatom. Nevelés kérdése is, az enyém végigfekszik az egész utat a hátsó ülésen, viszont a rokonomék kutyájáról biztosra mondanám hogy nem maradna meg egy helyben.
2017. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú útra egyértelműen a ketrec - mi azt használjuk. Stabil, és ha történne valami, nem repül el a kutya.

Bizonsági hámot is szoktam használni, de csak ilyen 5-10 perces utakra, településen belül. Ha valaki úgy igazán nekünk jönne, az semmire sem lenne jó. Az csak arra jó, hogy a kutya ne nyaljon képen vezetés közben.

2017. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ketrec biztonságosabb. Láttam safety testeket biztonsági hámokra - hát a legtöbb abszolút nem volt biztonságos, maximum kistestűnél néhány.

Nálunk ráccsal leválasztott hátsó csomagtérben van a két kutya. Kb. akkora méretű, amekkora ketrec kellene nekik.

2017. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hovarju ***** válasza:
Közepes méretű kutyám van. A hátsó ülésen hámban utazik bekötve. Szereti.
2017. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megfelelő rögzítés esetén a doboz a jobb, biztonságosabb.

A hám arra való csak (én is azt használok, mert nem tudom a dobozt megoldani, ráadásul alig autózunk), hogy baleset esetén a kutya ne repüljön szanaszét a kocsiban és NE SÉRÜLJÖN EMBER. A kutya ugyanis "rakomány", ezért kötelező rögzíteni. (KRESZ)

De sajnos egy komoly balesetnél eltörhet a gerince, hám ide, vagy oda.

2017. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy testű kutyám van és biztonsági övezünk. Hosszabb útra is azt hasznaljuk (mentünk már az ország másik felébe is). A ketrec nem tudom mennyire jó meg hogy hogyan fér el a kocsiba.
2017. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, megvettem a kutya biztonsagi ovet is + a szallito ketrecet, igy megnezzuk, hogy melyik a jobb neki. Amugy kb 18-20 orat fogunk utazni, sok pihenovel, es arra nem tudtam, hogy melyik az elonyosebb. :)
2017. okt. 11. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutya biztonsága szempontjából szerintem egyik sem jobb a másiknál. Baleset esetén a ketrecben fog össze-vissza csapódni, a biztonsági öves hám pedig akkorát fog rajta rántani, hogy szerintem már attól eltörhet a gerince. Mivel a biztonsági hám egy pórázban végződik, nem fogja megvédeni az ide-oda csapódástól, ahhoz túl nagy a mozgástere. Gazda szempontjából valószínű a ketrec a biztonságosabb, az balesetnél sem fog kimozdulni, más kérdés, hogy közben odabent mi van a kutyával:( Jó lenne, ha lenne a kutya biztonságát is garantáló megoldás, de ezek igazából elsősorban a gazdát védik. Mi hámmal utazunk.
2017. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a biztonsági öves hám pedig akkorát fog rajta rántani, hogy szerintem már attól eltörhet a gerince."

Leginkább az ilyen hámok szakadnak v. törnek a karabinereknél, és a kutya meg elrepül. Lehet nézni a youtube-on ilyen dog belt safety testeket. :(

2017. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!