Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 3 napja szült és...

Lallerrrr kérdése:

A kutyám 3 napja szült és meghalt ma egy kiskutyája a nyelve megdagadt amikor rá találtam a holttestre és a hasa felvolt puffadva zöld volt a hasa azt akarom tudni mitől lehetett és a kiskutyára mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 21:56
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
11%

Jézus. Belehalt és benne maradt (bennragadt) egy vagy több kiskutya.

A testük bomlásnak indult a fertőzés átterjedt az anyakutyára. Erre utal a puffadás és zöldülés, a nyelvének megdagadása.

A vérében is toxinok vannak melyek az anyatejjel együtt átjutnak a kiskutyákba ezért pusztult el egy.


A még élő kiskutyák menthetőek ha nem isznak az anyakutya tejéből! Más kutyát kell találni aki szoptatni tudja őket és vállalja is. (Állatorvosi segítséggel és tanácsra, vagy állat védők segítségét kérve.)

Továbbá állatorvost kell hívni azonnal.

Legalább az anyakutya ne így kínok közt pusztuljon el, valószínű elaltatja, túl késő attól tartok.

Remélem tévedek... és nem ekkora a probléma... nagyon sajnálom... ;(

2017. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Első válaszoló szerintem egy kiskutya pusztult el így, nem az anyakutya.


Azt passzolom hogy mi történhetett vele, állatorvos boncolásból meg tudná állapítani. Amúgy is szerintem hétfőn az első legyen hogy elviszed az egész családot dokihoz egy vizsgálatra, alapból ellés után ki kellett volna hívni, de így hogy baj is van muszáj vinni őket.

2017. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem egysem ragadt bent nemlehet ,hogy csak agyon nyomta ?
2017. okt. 8. 23:22
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg oka lehet.

Alapvető, hogy ellés után kihívjuk az állatorvost, ha már szaporítunk. Ezt megtetted már? Ha nem, akkor hívd ki.

2017. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:
87%

2-es és kérdező bocs nem volt számomra egyértelmű hogy kinek a hasa volt zöld puffadt és megdagadt nyelve. Éjjel volt amikor írtam no. Sry.

Mindenesetre az általam leírtak ellés után akár meg is történhetnek, szóval mindig érdemes állatorvost hívni ahogy a többiek is javasolták.

2017. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden esetre kihivtam de egyes valaszolo a szivinfarktust hoztad ram :D
2017. okt. 9. 10:34
 7/8 liviaa98 ***** válasza:
48%

Megérdemled...kellett is szaporítani.

Csak szegény kutyát sajnálom hogy ilyen gazdája van...

2017. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okos tojas nem szaporitottam csak att jott a szomszed kutyaja ami ugyabugy pitbull es megtortent ivartalanittatni fogom ezutan amugy az a szegeny kutya meg bent alszik velem es o az eletem meg napi 3kg hust kap enni akk biztos hogy szegeny
2017. okt. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!