Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek nem törzskönyves törpe stiz (konkrétan pomerániai) kiskutyájuk van? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Szeretnék egyet, de látom, a törzskönyvesek mind 300 ezertől indulnak. Én maximum 130 ezret szántam volna rá, de nemtudom, így mennyire merjek belevégni
2017. okt. 9. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem törzskönyves az nem Pomerániai, maximum jellegű keverék. Én nem vágnék bele a helyedben, de úgyis ott fogod hagyni azt a maradék 200at az orvosnál.
2017. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajtajellegű kiskutyáért adnál egy havi fizetést? A menhelyen meg rakatszám vannak hasonló paraméterekkel ebek, akiket kihozhatsz jelképes összegért.

Mindezt a söjtöri szaporítótelep felszámolása utáni napokban...

Ha ezt megléped, oltári nagy palimadár vagy. Ha luxuskutyára vágysz, gyűjts össze rá, vagy vegyél 130-ért más, spicc típusú fajtából egy törzskönyveset.

2017. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a mostanában történt dolgoknak a szaporítótelepekkel kapcsolatban, és dönts el, szeretnéd-e ezt támogatni....
2017. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
130 ezerből a pomit kivéve szinte bármilyen fajtából tudnál venni normális helyről, törzskönyvvel. Akkor miért elégednél meg egy szapis kutyával csak azért, mert pomerániai? Miért nem keresel másik fajtát?
2017. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt, de megtanultam a leckét :( 100.000Ft-ot fizettem érte...

Légcsőszűkület, szívbetegség, epilepszia, vízfejűség. Végül 1 évesen elengedtük. Azóta 5 hónap telt el... Sosem fogom elfelejteni :(

Pedig családtól hoztuk ahol elméletileg csak ez az egy alom volt. (Kiderült, hogy nem, de mindenkinek ezt mondták) a többi kutya egy hangszigetelt helyen volt.

2017. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Még a törzskönyves pomiknál sem tuti, hogy valóban azok-e.

Pároztatják kis spitzzel, aztán amelyik a legjobban hasonlít a pomira, azt eladják pominak. Hozzá nem értő meg nem mondja, melyik fajta lesz, mire felnő.

2017. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akárhánydszor teszed fel a kérdést a válasz ugyanaz lesz: a nem törzskönyves pomerániai nem pomerániai. Mindegy, hogy 30.000-ért vagy 130.000-ért veszed, ugyanolyan szaporított keverék kutya lesz. Jó eséllyel beteges, a fajtastandardnak nem megfelelő kutya lesz, mire felnő. A szaporítók azért adják 130.000-ért és nem 30.000-ért, mert a törzskönyves kutyához arányosítják az árát.
2017. okt. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Újra csak az a válasz, hogy keverék kutyáért baromság kiadni 130 ezret, mert a nem törzskönyves kutya az keverék lesz, maximum hasonlítani fog a pomira, de lehet, hogy még azt sem.

Ha ilyen megfelel, akkor menhelyekről minimális összeg fejében lehet örökbefogadni.

Ha valóban pomerániait szeretnél, akkor gyűjtsd össze az árát.

iPhone-t sem veszel a piacon papírok nélkül, megbízhatatlan helyről, nem igaz?

2017. okt. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként azért is jobb lehet menhelyről befogadni egy ugyanúgy szaporítós pomit, mert egy egy-két éves kutyánál már egyrészt az is látszik, mi lett belőle, másrészt a legdurvább betegségek jó része is előjött volna már.
2017. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!