Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya pisitől kipusztulhat,...

Kenyeres Imre kérdése:

A kutya pisitől kipusztulhat, illetve elszáradhat a tuja levele?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát,de a kertemben van néhány tuja.Kinek mi a tapasztalata?
2017. okt. 10. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Igen. A szomszédban egy hatalmas kan kutya van, sajnos a fajtáját nem tudom, de úgy néz ki, mint az egyik Tom Hanks filmből a Huccs (ráncos fej, barna szín)

Mesélte a szomszéd, hogy mióta megvan neki, halnak el a növények az udvarban, a tujái besárgultak, a virágai elszáradtak. Ugye a kan kutya jelöl, szóval sokmindent ezzel nem lehet kezdeni.

Azt, hogy a nagytestű szuka kutyáétól is kipusztulnak a növények nem tudom, mekem tacskóm van, nála nincs ilyen gond.

Ő csak felássa a fél kertet.

2017. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Btw a tuják mostanában maguktól is pusztulnak, nem kedvez nekik az időjárás. De persze lehet a kutya miatt is. A tuja alapból nem kedveli a magyarországi éghajlatot (a páratartalom túl alacsony neki, ha jól tudom), és a legyengült növények mindenre érzékenyebbek.
2017. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 bordeaux-i dog

Ha eleget van sétáltatva, es megtanitod, akkor nem fog a kertben pisilni. Nekünk a telekhatárunk kb fele tuja, de egyik sem halt ki mióta kutyánk van:)

2017. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 hát igen, időigényes a betanítása, de megéri.
2017. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy a tuják alját elkeríteném zöld árnyékoló hálóval.Ez jó megoldás lehet?
2017. okt. 11. 08:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is jó megoldás lehet. Nekünk van 2 tuja,de mikor idehoztuk a kutyát, már jó nagy volt a fa. Nem pusztult ki. Pedig állandóan jelöli/jelölte. A nőstény kutya pisijétől is kipisztulnak a növények. Pl a füvön nagyon meglátszik. De a fák nem pusztultak ki 😅
2017. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál nőstény kutyus pisijétől száradt el fenyőfa. :(

Azt mondjuk nem értem, miért kell dísznövények között kutyát tartani.Aki nem képes egy kis helyet elkeríteni a kutyájának, az ne csodálkozzon hogy elszárad a fél virágoskertje.

2017. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, gondolom azért nem kerít el neki 'egy kis helyet', mert azt akarja, hogy az egész területet szabadon bejárhassa a kutya kénye-kedve szerint. :)
2017. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt értem de a kutyapisitől elszáradnak a növények. Ha valaki növényeket szeretne nevelni, akkor azt el kell keríteni. Aki szereti a növényeit, az nem hagyja hogy a kutya tönkretegye őket. Vagy legyen kuyabarát az egész udvara de akkor növények tartásával ne próbálkozzon. A kettő együtt csak úgy megy ha a kutya el van kerítve.
2017. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!