Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit vigyem kutyák közé?...

Mennyit vigyem kutyák közé? Hogyan fárasszam le, ha csak ketten vagyunk.

Figyelt kérdés

Van egy bizonytalan másfél éves, keverék kutyusom. Nem mindig jön ki idegen kutyákkal, akiket ismer, azokkal nagyokat játszik, de ha új eb jön a társaságba, és nem szimpi neki, esélyes, hogy odakap, el akarja riasztani. Tiltom ezt a viselkedést, de sajnos voltak rossz tapasztalatai - támadták már meg, és azóta nagyon érzékeny az idegen kutyákra. Sokszor kerültem már kellemetlen szituba emiatt, de nagyobb gond nem volt. Egy ideje lecsökkentettem a futtatózás mennyiségét, nyilván a saját nyugalmam miatt is, de elsősorban azért, hogy ne kerüljön minden nap ilyen stresszhelyzetbe. A kérdésem az lenne, szerintetek egy héten hányszor ideális kutyák közé vinni, és ha nem viszem, hogyan fáraszthatnám még le? Gondoltam futásra, de nem vagyok valami nagy futó, a labdázás nem sokáig köti le.


Úgy látom rajta egyébként, hogy sokkal jobban szeret velem sétálni, játszani, mint kutyák között lenni. Feszült, izgatott, ha sok kutyával van, mégsem akarok teljesen lemondani a kutyákkal való játékról.



2017. okt. 10. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Keveset, ha egyáltalán. Nem kell minden kutyának bandáznia, főleg akkor nem, ha nem is érzi jól magát ettől. Ne erőltesd. Úgy gondolom, hogy a futtatók nagyon károsak tudnak lenni a szocializáció szempontjából, egy csomó kutya nincs jól nevelve, vagy a gazdikat nem érdekli, mit csinál a kutyájuk, aztán ezek a rossz tapasztalatok mind azt mutatják a kutyádnak, hogy igen, van mitől félni, ráadásul pont a gazdi erőlteti bele olyan szitukba, amik kellemetlenek számára, így a bizalom csökken --> félelem, agresszió nő.

Én is lemondtam arról, hogy a kutyámat a futtatóba hordjam, azóta sokkal nyugodtabb, ha más kutyák jönnek szembe vele, nem lesz feszült, nem borzolja a szőrét, hanem az esetek 90%-ában probléma nélkül megy el mellettük.

Itt a gyiken elterjedt tévhit, hogy minden kutyának ki kell jönnie minden kutyával, csak nevelés és szocializáció kérdése, pedig ez nem így van. Rengeteget számít a genetika, az alaptermészet, befogadott kutyánál a régi élmények, tapasztalatok.

Ha nagyon szeretnéd, hogy kutyákkal játszon, akkor beszéljetek meg randit 1-2 gazdival, akinek a kutyájával jól kijön és nem feszült a társaságukban.

Fárasztáshoz nagyon jó a klikker, jutalomfalat keresős feladatok, fakerültetés, agility (akár pár akadállyal a kertben), nyomkövetés, szagazonosítás, obedience stb. Csak a fantáziád szab határt.

2017. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, amit írtál. Megerősített az elképzelésemben. Tök jó kutyám van, csak nem bír mindenkit, én meg mániákusan szeretném, hogy jókat játsszon minden kutyával, mert ez látom magam körül. Mindenki nonstop társaságba viszi a kutyáját. Egyébként futtatón kívül is hajlamos néha így viselkedni, elriasztani a többi kutyát, mondjuk egy parkban, de sokkal ritkább. Az utcán el tudunk haladni gond nélkül másik kutya mellett, ha érdekli is a másik, se engedem oda pórázon.


Sajnos társasházban lakunk, szóval agilitypályát nem tudok építeni. Klikkerezni szoktam vele, szeret feladatozni. Ezekből fogok akkor többet beiktatni.

2017. okt. 10. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!