Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell sétálni vinni...

Mennyit kell sétálni vinni egy nap a kistestű kutyát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, hogy a mozgasigenyt a méret határozza meg! Pl egy apro kis jack russel simán vetekszik egy vizslaval. De mondjuk egy spániel nyugisabb. Nem a mereten mùlik.
2010. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!

En meg annyit hozzafuznek, hogy ha jol ismered a kutyadat, akkor latni fogod rajta, hogy mikor farad el. Persze nem hiszem, hogy annyira ki tudod farasztani, hogy hazafele seta kozben elalszik, de azert latszik rajta, hogy mar nem akar ossze vissza ugralni, lenyugodott, kellemesen elfaradt.

Nekem meg elegge fiatal a kutyam es onnan latom, hogy farad, hogy lassabban jon a porazon es sokszor leul, sokszor feszul a poraz, mert mar szinte huzni kell. Olyankor felveszem a kezembe kicsit, aztan ha hazaertunk, jo nagyot szundit.

2010. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én a kutyámmal van amikor 3-4órát kirándulok (hétvégén), simán bírja :D
2010. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól is függ, hogy kertes vagy emeletes házban laksz. ha kertesben nem olyan szükséges a sétáltatás. De ha emeletes házba laksz egy nap 4-szer kb. negyed órára mindenképpen vidd ki.
2010. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ kertes vagy lakásban laksz. Ha lakásban akkor napi 4-5, ha kertben akkor 1-2, bár ez kutyától is függ, a foxit nehezebb lemozgatni mint egy lhasa apsot.
2010. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 audryenne ***** válasza:

Nekem havanese kutyám van. Naponta kb 4szer sétálunk kb 3x35-45 perc és 1x 1-1,5 óra. A hosszúnál van inkább tanulás is, gyakorlás stb. Hétvégén ált. mindkétnap

4-5 órát elvagyunk. Az utóbbinál már kifárad, viszont az egy órás sétától még nem, szóval még ennél is többet kéne.:D

2010. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kaptál választ, vagy minek tetted kiemeltbe?
2010. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl Shih-tzu-m van, kistestű de nagyon szereti a sétákat, napi 5-ször is megyünk, s nem csak 10 perceket. Szóval szerintem ez nem alkati kérdés, egy kistestű kutya is lehet ugyan olyan mozgékony, nagyigényű, mint egy nagykutya, a lényeg, hogy pl. egy kistestű kutyát is KUTYÁNAK tekintsünk, ne pedig egy "cukimukiédiölebnek".
2010. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minimum 3szor. De inkább ennél többször. Főleg ha nem kertes házban laktok.
2010. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Yorkie-t szeretnék. :) Vele naponta 3-at mennék. Reggel 5-kor felkelek, 6-kor elmegyek vele sétálni kb. 45 percet. Aztán hazajövök a suliból 1 órás séta. Tanulás után 1,5 vagy talán 2 órás séta. :) Sztem ennyi neki elég. Póráz nélkül legtöbbször. Faluban lakunk, nem forgalmasak az utcák, úgyhogy elmerem póráz nélkül engedni. 13 éves leszek 1 év múlva és akkor kapok egyet. :) Kertes házban lakunk. Természetesen bent lesz. :)
2010. aug. 12. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!