Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka szervezetét megviseli...

A szuka szervezetét megviseli a szoptatás?

Figyelt kérdés
A kutyám elég anyáskodó, arra gondoltam hogy mentett kiskutyáknak lehetne a pótmamája, viszont a szoptatás magában is káros? Vagy az ellés az ami nagyon megterhelő egy szukának? Nem szeretném a kutyám egészségét károsítani, de én is szeretem a kiskutyákat, így mindketten kiskutyázhatnánk és még szaporítani vagy tenyészteni sem kéne, sőt ártatlan kis életeket menthetnénk meg. Persze ez most mind csak felületes úgymond, ha belevágnék biztos jobban utána néznék mi hogy megy, szóval nem csak a kiskutyák lebegnek a szemem előtt.

2017. okt. 15. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját kölyök nélkül nem igazán lesz teje, hogy idegen kölyköket szoptasson. Valamennyi teje lehet ha álvemhes, de az nem ugyanaz, mintha saját kölyke lenne.
2017. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, hát akkor ennyit erről, bár én azt hittem hogy pótmamának bármelyik kutya jó aki elfogadja a kicsiket és elkezd tejet termelni nekik, azt hiszem tanulnom kell még erről.
2017. okt. 15. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon megviseli, igen. Ne erőltesd.
2017. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megviseli. Egy idő után elkezdhet tejet is termelni, de addig, míg nincs/nem elég teje van, a kiskutyákat mesterségesen kellene táplálni - viszont akkor nem fogják nyilván eleget szívni a szukát, hogy annak beinduljon a tejtermelése.

Felejtsd el, nagyon macera, és nagyon kiszúrnál a kutyáddal. A legjobb, amit tehetsz vele, hogy ivartalaníttatod.

De ha sok időd van, mesterséges is nevelhetsz fel kiskutyákat (tápszer, cumi), ellátásukba, nevelésükbe az etetésen kívül besegíthet a kutyád is.

2017. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, arra is gondoltam már
2017. okt. 15. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:
A tej a hormomok hatására termelődik úgye a tehén is vemhes mikor fejik. Ha nincs vemheség és a vele járó hormonok nincs tej. Ehez esetleg hormon kezelés kéne vemheség nélkül ami meg természet ellenes. Annyit tudsz még ha a kutyád anyáskodó hogy kiskutyákat ideiglenesen befogadni menhely által tápszerrel eteted a kutyád meg megtanítja őket viselkedni mint egy mama kutya. Sok kutyának a saját kölykeihez is kevés teje van. Az enyémet is tápszerrel eteték pótlás kép mer az anya 9 kiskutyát nem bírt megfelelően táplálni hiába kapta a speciális tápot.
2017. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!