Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász elletőláda...

Német juhász elletőláda méretében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
szélesség, magasság, mélység.Érdekelne az is, hogy a kicsiket védő belső "távtartót"milyen magasra teszitek fel az aljától, illetve milyen szélesre készítitek

2016. szept. 2. 23:16
 1/10 A kérdező kommentje:
és még valami! Fedett nektek, vagy felül nyitott?
2016. szept. 2. 23:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egy cég méretei. neked az m, vagy az L kellene.

S: 85x85x40cm

M: 105x105x40cm

L: 120x120x50cm

XL: 135x135x50cm

XXL: 150x150x60cm

A szuka fekve, kinyújtózva kényelmesen el kell férjen. Plusz hozzá 20 centi.

A magasságát úgy határozd meg, hogy amikor kilép, a szoptatás miatt megereszkedett emlők ne dörzsölődjenek a széléhez. Távoltartót kb középmagasságban lehet tenni. Nem kell tető föléje, hiszen zárt helyen elletik a szukát. Viszont az infrának kell valami tartó.

2016. szept. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A mi ládánk ilyesmi csak fából és van zárható ajtaja. 140x140-es és nyitott mert az egyik sarok felett lóg az állítható magasságú infralámpa.

2016. szept. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bent lesz a házba, tető nem kell neki. Úgy te is jobban rájuk látsz.

Infra tartó kell, de azt tudsz csinálni az egyik polcon is

2016. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tetőt semmiképpen ne, mert ha megy az infra, nagyon meleg lesz, és kijön a kölyköktől.
2016. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek az eddigi válaszokat! Infra nélkül nem is szoktátok őket nevelni?
2016. szept. 8. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:
kell az infra az első 1 hétben, fertőtlenit, meg a babák még nem tudják szabályozni a testhőjüket. lehetőleg ugy lógasd be, hogy az anya ki tudjon húzódni alóla.
2016. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem az infrát, mert két helyen is láttam úgy kutyákat elletni, kuvaszt és német juhászkutyát, hogy nem hittem a szememnek. A német juhászkutya kölykök egy elkerített tetővel fedett, de tető és a "fal" között 10cm-es rész volt nyitott, tehát szabadon járt a szél. A falak 18-as OSB lapok voltak, a kölykök pedig egy deszkával megemelt részben fűrészporon feküdtek. El kell hogy mondjam, ritka egészséges alom volt!!! Egyik kölyök szebb volt, mint a másik, a szülők törzskönyvezettek,, nem is akármilyen származási lappal rendelkeztek, emellett csípő, diszplázia,spondylozis PRA szűrtek! A kuvasz tenyésztőnél 2 raklapból eszkábált elletőládában feküdtek a kölykök,- alom nélkül!Tehát sem szalma, sem papír, sem ruha, szőnyegdarab, Semmi! Az összes kölyök életben volt, gyönyörű és egészséges! Az "elletőláda egy disznóólban volt, ami téglából épült, de zárható ajtaja sem volt. Ezért kérdeztem az infrát. A tenyésztő azt mondta,a kuvasznak bírnia kell ezt, amelyik gyenge, nem kár érte. Tudom, hogy ez borzasztónak tűnik, de attól, hogy a kuvasz valóban KUVASZ maradhasson, talán erre is szükség volt. Vagy van...?
2016. szept. 12. 22:47
 9/10 anonim ***** válasza:

" amelyik gyenge, nem kár érte."

Ez az, amit sok tenyésztő nem preferál.

Minden megszületett egyednek élnie kell. Még akkor is, ha újraéleszteni kell, ha eleinte rakosgatni kell az emlőre, mert képtelen odáig eljutni, ha kirakja az anya, de majd mesterségesen felnevelik.

Döntsd el, te is a kuvaszos szemléletét vállalod, vagy némileg besegítesz az alomnak a biztosabb életben maradásra.

2016. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a gyenge kutya elpusztul az infra alatt is. én sem tápszerezek, meg cumiztatok, akit kidob az anya, azt a kicsit elaltatja az állatorvos. De én ugy gondolom, ha már időt energiát, és pénzt öltem bele, akkor a lehető legjobb körülményt teremtem:)
2016. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!