Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok nekem a belga...

Ajánlanátok nekem a belga malinoist?

Figyelt kérdés
1-2 év múlva tervezem a kutya vásárlást, addig tájékozódom. Nem vagyok 100%osan biztos a fajtában, de abban igen, hogy mire szeretném használni. Agilityt szeretném sportszerűen űzni (a vizslámmal hobby szinten járunk edzésre), ÖV, IPO, BH( ezekről nem tudok túl sok mindent, de mire oda jutok hogy kutyám lesz tájékotódom ezekről is. Egy mindenes kutyát szeretnék amivel kiélhetem a munka-sport kutyázási álmaimat:D Egyedüli hobbim a kutyázás, imádok kutyával foglalkozni, ha kint vagyunk a kutyasulin akkor érzem magam igazán boldognak, tudom hogy ezzel szeretnék foglalkozni. Ezért láttam úgy, hogy egy mali tökéletes lenne számomra. Természetesen a kutyával napi szinten foglalkoznék, agyi fárasztás stb. De még várok ezzel,mert még tanulok, nem tudom előre hogy később mennyi szabadidőm lesz munka mellett.

2017. okt. 17. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
a mali nagyon kemény, csak nagyon tapasztalt gazdának való mert pörgősebb mint egy vizsla, viszont úgy tudom hogy az agility nem a mali világa.
2017. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. okt. 17. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egygazdás, kifejezetten pörgős kutya. Vėgülis alkalmas bármilyen kutyás sportra. A suli a jó szocializálás elengedhetetlen. Ha van kutyás tapasztalat az jó, de kemėny ės határozott hozzáállást igėnyel!
2017. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kutyás tapasztalatom mondhatni van. A vizslámat 1 éve szocializálom kutyasuli segítségével és rengeteget fejlődtünk, ő is én is.
2017. okt. 17. 17:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azėrt a vizsla galamblelkű egy mali mellett. :)
2017. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyértelmű :) de fejlődök szerintem addigra annyit, hogy bevállalhassak egy malit.
2017. okt. 17. 18:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad múlik mennyire vagy elszánt ės határozott. Nem szokták ajánlani kezdőknek, de lehet kezelni ha valakinek cėlja van. ;) Nekem nem volt malim, csak a suliból ismerek párat. Jellemre bejönnek, de küllemre nem.
2017. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen hozzáállással és adottságokkal évek múlva még többet fejlődve simán belevághatsz. Ennél kevesebb lelkesedéssel és tapasztalattal is volt ismerősöm aki belevágott, persze ő nagyot bukott az elején de aztán összeszedte magát, szerintem veled nem lesz baj. :) És hiába mondják hogy nem egy agilitys fajta, szerintem tökéletes arra is, nagyon izmos és sportos testalkat.
2017. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igen még most nem érzem magam elég felkészültnek, még sokat kell tanulnom, de pár év múlva szeretnék majd egy ilyen kutyát :)
2017. okt. 17. 18:43
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Tök jó olvasni, hogy ilyen lelkes vagy. Csak így tovább. Nálam itthon, egy mali meg egy border collie van. Én is azt javaslom, hogy tanulj, tanulj, tanulj...

El kell először döntened, hogy sportot választasz, vagy fajtát.

Ha az agility vonalban szeretnél elindulni, akkor én inkább a Bordert javaslom. Ha az ipo vonalban szeretnél elindulni akkor inkább a mali.

De ha borderrel mész ipora, vagy malival agilityra akkor sincs semmi gond,bár akkor a nagyonprofi versenyeket felejtsd el. Egy a lényeg hogy CSINÁLD.


Válaszolva a kérdésedre is, a mali egy elég érdekes fajta,amennyire kemény(-nek tűnik)kb ugyanannyira érzékeny is. Meg kell találni az egyensúlyt a képzés közben, mert könnyű elrontani. Viszont aki megtanul maliul, hihetetlen jó társat kap maga mellé.


Két tanácsot még ha elfogadsz. Akkor olyan kutyaoktatót keresel, aki ért a fajtához.(A régi német típusú, nyakörvrángatós,büntetésen alapuló képzés megöli a malit lelkileg). A másik, hogy csak szűrt szülőkkel rendelkezőt, keress, és vigyázz a csípőjére nagyon.

2017. okt. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!