Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a kutyám...

Miért van az, hogy a kutyám nem eszik, csak egész nap fekszik?

Figyelt kérdés
Kb. fél éves kutyárol van szó. Nem eszi meg a felvágottat se húst se semmit. Miért lehet ez? És mennyire lenne sűrgős elvinni állatorvoshoz?
2017. okt. 18. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sürgős, mivel több, mint valószínű, hogy beteg.

Mondjuk eleve nem felvágottal kéne etetni...

2017. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sürgős, legkésőbb holnap menjetek!
2017. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mióta áll fent ez a helyzet? Előtte normál esetben evett rendesen? Iszik normálisan? Hőmérsékletet mértél? Van láza? A vizelete milyen?
2017. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első: nem felvágottal etetem. Ez csak egy "teszt" volt, hogyha már a felvágottat se eszi meg, akkor valami biztos van vele.


Harmadik: kedd óta van ez a kutyával, de ahogy látom iszik, testhőmérsékletet meg vizeletet nem mértem.. Azért ennyire megvizsgálni sajnos nincs időm valamiből meg kell élni... Most értem haza reggel 5 óta és holnap megint kelek fél négykor leghamarabb hétvégén tudom elvinni állatorvoshoz, ha nyitva lesz egyáltalán...

2017. okt. 19. 20:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Lemaradt*: köszönöm egyébként a válaszokat!
2017. okt. 19. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:

A bágyadtság általában babéziára utal, ami ha későn van elkapva, akár a kutyus halálával jár. Azonali orvos ilyenkor az egyetlen megoldás. Nézd a vizeletét, ha véres, akkor nagy a baj!! Volt már ismerősöm, akinek a kutyája (40 kg os erős, masszív kan) összeesett annyira legyengült tőle! Hálistennek ő túlélte.

Szóval lényeg a lényeg, hogy ha a kutya kedvetlen, nincs étvágya, az már komolyabb eset, hiszen általában nagy a fájdalomküszöbük.

2017. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de minek kell kutya ha semmire sincs időd? Ki foglalkozik vele ha te hajnaltól estig dolgozol? Ennyi magány a kutyának se jó... Egy ekkora kutyának még naponta 2X normális időben ennie kell. Arról nem beszélve, hogy sétáltatni is kell, kertes házban is legalább 1-2 órát egy nap! Az, hogy tudod milyen az étvágya, széklete, vizelete az teljesen alap mivel ugye minden nap látod. A hőmérséklet mérése 1 perces feladat. És ha komoly baja lenne? Akkor se viszed orvoshoz mert nincs időd...?
2017. okt. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként én is dolgozom, tanulok mellette, elfoglalt vagyok hidd el. De a kutyáimra van időm, napi 3-4 óra, ha nem lenne vagy nem tudnám megoldani nem vállaltam volna őket...
2017. okt. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Valóban a vizeletet megnézni kemény 10 másodperc, hőt mérni pedig akár egy teljes percig is eltarthat a lázmérő letakarításával együtt. Ez tényleg megterhelő idő egy beteg kutya esetében. Jó ég, ha ennyire lesz.rod azt a szerencsétlen állatot, ha ennyire nem foglalkozol vele, nem akarsz rá még most sem időt, energiát szánni, nem vagy hajlandó felelős emberként viselkedni, akkor miért is tartod? Miért nem keresel egy sokkal jobb gazdát neki, aki nem csak nézegeti a szenvedését? Még egy menhelyen is jobb dolga lenne, több figyelmet kapna. Vagy esetleg még szereted is nézni, hogy rosszul van, hogy beteg. Milyen mentális betegségedet elégíti ki az, hogy nézheted amint a saját állatod, akiért felelősséget vállaltál, szenved?


És igen, kioktatlak, megvetlek és lenézlek, ennyiből is meg merem ítélni, hogy pocsék ember vagy.

2017. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó te már messzire mész. Ki mondta, hogy élvezi, hogy szenved?

Esküszöm ebben a kategóriába már nem lehet kérdést feltenni, mert egyből habzó szájjal repültök rá a gazdik egyetlen hibájára.

,,Akinek nem inge...”


Kérdező, a főnököd biztosan megérti ha késel 1, max 2 órát amíg elviszed orvoshoz. Szerintem kéreckedj el, nehogy komolyabb baja legyen!

2017. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!