Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetek neki?

Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés

Szóval... A környékünkön lakik egy néni egy foxival.Hozzá a kutyus nagyon aktív (nem ő választotta,az unokájától kapta).Kigondoltam,hogy a nénihez szoktatom,ezzel csak annyi gond van,hogy nem minden nap találkozok vele,így folyamatosan nem tudnám nevelni.Milyen bevált módszerek vannak egyáltalán (amit egy nagymama is meg tud tenni vele,vagyis nem egy kutyaiskolába vitel, stb...)?

Nem elhanyagolható tény,hogy a kutya kan és nincsen ivartalanítva.Nem sétál vele a néni,mert "majdnem elesett,annyira húzta".



2017. okt. 21. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább úgy tudnál segíteni, ha megbeszélnéd a nénivel, hogy kerestek új gazdát a kutyusnak. Neki pedig, ha szeretne kutyát, örökbe lehet fogadni egy idős, kis mozgással is beérő menhelyi kutyát.

Hiába nevelnéd te a kutyáját, ha a néni nem tudja végrehajtatni a kutyával a tanult viselkedést.

Plusz le is kell fárasztani, a foxi nagyon aktív kutya, szüksége lenne mindennapi sétára, póráz nélkül is.

Tehát, amit meg kellene minimum tanítani neki: séta laza pórázon (de ahhoz, hogy ez jól menjen, az energiát is le kell vezetni), megbízható behívás és tiltás. Azaz, ha elengedi a gazdája pórázról, bármikor visszahívható legyen, akkor is pl. ha egy macskát szeretne megkergetni.

Egy idős, hozzá nem értő néninek ez nem fog menni. :( Nem illik hozzá a kutya, csak a gond lesz vele... Szökés, rombolás, ásás, felesleges ugatás... a kutyának is szenvedés lesz az ilyen élet, ha nem sétálhat és nincsenek az energiái levezetve.

Ezért a megfelelő gazdi keresése, a néninek pedig megfelelő, hozzáillő nyugdíjas kutyus keresése lenne a megoldás.

2017. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Én is így gondoltam,hogy ez a kutya nem megfelelő neki.

Az előző kutyájuk engedelmes volt,és ugyanez a fajta,vele amúgy nem volt gond.

Szökős kutya,úgy slisszolok be a kapun megsimizni,nehogy kirohanjon.

Mindent megugat. A postást,a motort,és macskákat is. Minden kergetni való dolog után elfut... :/

2017. okt. 21. 21:13
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogyan vezesse le az energiát a nénivel? :ccc
2017. okt. 21. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg rábeszélni a nénit a kutyus továbbadására. Ez a helyzet sem a kutyának, sem a néninek nem jó. De bizonyosan a kutya szenved sokkal jobban. Tényleg beszéld rá a nénit, hogy egy már felnőtt, nem túl nagy mozgásigényű menhelyi kutyát válasszon. A nagymamámnak ilyen van (már idősebb a kutya, 13 éves) és nagyon szeretik egymást. Minden nap sétálnak 1,5 órát. A mamámnak nagyon jót tesz, mozog is és társasága is van mindig, meg vannak 'kutyás barátnői':). Gondolom a néni unokái is ezért ajándékozták neki a kutyát.

Édesanyám épp pár hete fogadott be egy egy év körüli nagytestű kutyát. Oda vannak egymásért, a behívással nincs probléma. A séta viszont katasztrófa volt. Nekem már van egy kis kutyás tapasztalatom, így előbb elmentem velük sétálni, megfigyeltem mi a hiba, hol kommunikál tévesen anyum a kutyával. Majd megmutattam, hogyan kell lereagálni az adott szitut (pl ha másik kutya ugat a kapu alatt, a kedves meg megkergül). Ezután anyumnak házi feladat volt ezt gyakorolni és a következő séta során odafigyelni rá.

Szerintem a néni vagy egyáltalán nem tud vagy egyáltalán nem akar ezzel a kutyával foglalkozni. Hiába neveled meg te a kutyát, ha a nénit nem tanítod meg rá, hogyan kommunikáljon vele és hogyan nevelje. Elvégre ő a gazdija, nem te.

Szóval első lépésben ivartalanítani a kutyát, majd a nénit a továbbadásra rábeszélni. Itt sorakoztasd fel, mik a jelenlegi helyzet hátrányai és milyen jó lesz neki egy korosabb menhelyi kutyussal. Én az unokával is beszélnék erről az egészről.

2017. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az unoka teljes mértékben az előző kutyából indult ki ugye...

A legjobb lenne a tovább adás,és a menhelyi nyugis kutya,igen.

Megpróbálom elmagyarázni neki,hogy mindkettőjüknek jobb lenne,hacsak nem ragaszkodik nagyon a kutyához,de ha van esze,és nem akarja magát lerobbantani a kutyus miatt,akkor megérti és keresünk neki egy megfelelő helyet.

2017. okt. 22. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!