Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiszakadt a körme? Állatorvosi...

Kiszakadt a körme? Állatorvosig mivel segíthetek még rajta?

Figyelt kérdés

Nem letört, leszakadt egy része hanem konkrétan kiszakadt szegénykémnek az egész köröm borítása és a belső élő rész ott maradt, ami egy picit hozzáér a földhöz ha lerakja a lábát. Első lábbuján van.

Annyit tudtam tenni, hogy picit lecsöpögtettem betadinnal, raktam rá kenőcstüllt és arra gézkötést.

Nagyon fáj neki :( Délután megyünk orvoshoz addig tudtok valami tanácsot adni?

Volt valakinek ilyen? Mennyi idő mire visszanő köré az erős szaru rész?

Mindent megfogok kérdezni a dokitól is, de idegesít, féltem és a délután még messze van.


2015. aug. 10. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Tartsd tiszta helyen, lehetőleg ne mozgasd, és ne engedd, hogy nyalogassa. Ha van otthon Lidocain spray, esetleg azzal lefújhatod néha, hogy ne fájjon annyira neki, de amúgy nem tudsz mit tenni. Ne tegyél rá kötést, mert csak ráragad. Az állatorvos valószínűleg el fogja távolítani a maradékot is, és sanszos, hogy kap egy oltást tetanusz ellen, meg antibiotikumot.

Jó pár hétbe, vagy esetleg hónapokba is bele fog telni, míg visszanő a karom, de a seb begyógyulása után már nem lesz olyan érzékeny.

2015. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Levágják neki azt a részt ami tele van idegekkel?? :( Az szörnyen fog fájni neki. Sajnos nincs lidocain spray itthon. Szerencsére nem is akarja megnyalni, nem is meri, helyette a másik lábát nyalja és nagyon vigyáz rá, hogy ne nagyon érjen semmihez.

Köszönöm a gyors választ!

2015. aug. 10. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Az állatorvos érzésteleníteni fogja, vagy bebódítja a kutyát (erre készült, ne adj neki enni addig már), hogy ne fájjon.
2015. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább egy gyors nyisszantás és egy könnyen gyógyuló, tiszta seb, mint egy lenyúzott köröm, ami minden lépésre a földön húzódik és már a levegő érintésére is fáj.

(Ettől függetlenül a leírásodat pusztán olvasva is nyirkos lett a tenyerem, szörnyen sajnálom a kutyádat, pocsék dolog.)

Ja, és tisztességes, hozzáértő állatorvoshoz vidd, mert sajnos nekem volt "szerencsém" olyan lódoktorhoz, aki a letört körmöt, lötyögő fogat is érzéstelenítés nélkül szakította ki a helyéből. Minimum egy helyi érzéstelenítést harcolj ki, mert a kutya egy életre meggyűlölheti az állatorvosokat.

2015. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!