Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek Lymfomás a...

Volt már valakinek Lymfomás a kutyája? Milyen tüneteket produkált? Milyen vizsgálatai voltak? Hogy vettétek észre? Tudtátok kezeltetni? Diagnosztizáltak már valakinél félre Lymfomát? A történetünk a következő.

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves keverék ivartalanított kislány kutyám. Tavasz környékén az állkapcsa alatt két oldalt észleltem nála, két lencse nagyságú csomót. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez probléma lehet még az is eszembe jutott, hogy talán mindig is ott volt neki csak idáig nem vettem észre. Majd amikor kissé nagyobbra nőtt augusztus végéig, elvittem az állatorvosunkhoz. XY állatorvos megvizsgálta Őt és azt javasolta szedjük le a fogkövét, mert be van gyulladva az ínye és valószínűleg ettől van begyulladva a nyirokmirigye. A beavatkozás megtörtént, ezután négy napra elegendő antibiotikumot kaptunk és XY javaslata az volt, hogy várjunk, mert a gyulladás megszűnésével a nyirokmirigyek is összébb fognak húzódni. Ez sajnos nem történt meg így vissza vittem a kutyát, és citológiai vizsgálatot kértem. A mintavételhez csak az egyik csomót szúrták meg melynek eredménye negatív lett. A szúrás után egyébként a jobb oldali csomó összébb is ment és azóta sem nőtt nagyobbra. De mivel a bal oldalival változás nem történt egy teljes vérképet is kértem, melynek eredménye szintén negatív lett. Így rá pár napra, a bal oldali csomót is megszúrattam, melyről a következő diagnózis jött vissza. „Lymphomára (valamely kis sejtes formára) jellemző cytologiai kép.” Ennek tükrében XY tájékoztatott róla, hogy a kutyának nyirokmirigy rákja van és két lehetőség van. Vagy műtét során mintát vesznek belőle szövettanhoz és a későbbiekben kemoterápiára visszük, vagy nem teszünk semmit csak gyógyszeres kezeléssel (szteroiddal) próbáljuk kordában tartani. Ezután a kutyát az összes leletével együtt átvittem Dr. "másik állatorvoshoz", aki megvizsgálta a kutyát és arról tájékoztatott, hogy ő nem egészen látja ennyire komolynak a helyzetet, mert a lymphomás kutyáknál általában az összes nyirokmirigy megvan nagyobbodva illetve ha ez a folyamat már valóban tavasz óta húzódik a kutya már vagy nagyon beteg lenne, vagy egyéb más tüneteket is produkálna. Ő viszont olyan mint mindig… eszik, játszik, sétál, vidám és még hízott is, mert áttértünk egy másik étrendre. (Nagyon sok rosszat hallottam a kutya tápokról így most zöldséget, húst főzők neki almával.) Így a másik Doktor úr azt javasolta szerinte ennyire ne legyek megijedve nem hiszi, hogy nagy baj van, ez sok minden más is lehet. Illetve jelenleg van egy lymphomás vizslája és bár a szövettan ott még nem jött vissza, de annál az esetnél szinte biztos benne, hogy valóban nyirokmirigy daganatról van szó. Állítás szerint a csomók tapintásra is teljesen mások. Most készülünk Pestre az állatorvosi egyetem egyik Orvosához, további vizsgálatokra. Nagyon félek és megvagyok ijedve..ezért szeretném tudni, hogy valaki járt e már hasonló cipőben?

2017. okt. 22. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Őket ajánlom az egyetem helyett - bár a klinika tulaja szintén docens az egyetemen - de ők kifejezetten daganatos állatokat diagnosztizálnak, kezelnek. Saját laborjuk van, vérvétel eredmény, biopszia eredménye akár egy órán belül elkészül, és nem kérnek vagyonokat. Az én kutyám vékony tűs biopsziája alapján mentünk hozzájuk azt mondták bőrdaganat, ők megcsinálták percek alatt az újabb citológiát, kiderült szó sincs rosszindulatú daganatról, tályog volt a kutyán. Szóval, ne ijedj meg, megbízható helyen csináltass egy újabb mintavételt, és ha még mindig baj van, kezelés kell neki, a limfóma kemóra jól is reagál.


[link]

2017. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!