Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajta választás? Jól...

Kutyafajta választás? Jól jönne kis segítség.

Figyelt kérdés

Szoval tapasztalt kutyás vagyok. Több kutyám is volt már életemben és elég erős jellemű kutyám is volt már meg otthon laktam a szüleimmel de most a párommal szeretnénk kutyust venni. Amit nyújtani tudunk : Kutyasuli

napi 1,5 óra séta , futás , hétvégente korlátlan mennyiségű túrázás , nyáron úszás.

A kutyus kinti - benti lenne egyedül a konyhába nem lenne bejarasa az is csak a kutyaszor miatt. Az ellátási költségekkel tisztában vagyok , és az sem kérdés hogy bármilyen fajtát valasztanank , neves tenyésztőtol vennénk.

Mi egy lehetőleg rövid vagy félhosszú szőrű nagy testű kutyust szertnenk. Ezek alapján mit ajánlanátok nekünk?


2017. okt. 22. 19:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%
Hamár a praktikum akkor a beagle, kisebb, olcsóbbak a kezelések-nem vicc- ,kevesebbet fogyaszt százon.., sok jót hallani róluk. a többiek túl szőrösnek tűnnek nekem..rendszeresen fésülgetni kell meg beleragad a hó:)...
2017. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Plusz szavazat a szetterekre :) !

Gyönyörűek, okosak és rendkívül kellemes a jellemük.

2017. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon valószínű hogy szetterunk lesz , méghozzá Angol szetter☺
2017. okt. 23. 09:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért a szettereknél ne felejtsük el, hogy hatalmas mozgásigényük van (a beagle ehhez képest "semmi") napi szintű futtatást igényelnek, hétvégén túrázás stb. A szőrük pedig rendszeres gondozást igényel, sarat, havat pillanatok alatt begyűjti.


A beagle valóban praktikusabb. Nála a "szagmánia" (behívásra kiemelt figyelmet kell fordítani) és a függetlenség, konokság okozhat gondot. Ápolást csak minimálisan igényel.


A ridgeback már elég nehéz dió. Vadászkutya, hihetetlen állóképességgel és vadászösztönnel. Nem való mindenkinek.

2017. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!