Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes puli hogyan tovább?

6 hetes puli hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most kaptunk egy 6 hetes (ha jól tudom :)) fekete lány Pulit és nagyon aranyos. Eleinte persze félt de be engedtem a házba meg itt is aludt és már eléggé játékos...

Harapdál mindent :) nem volt még kutyám de most nagyon megkedveltem és szeretném hogy olyan puli legyen amit erröl a fajtáról hallotam. Szívesen fogadom a jó tanácsolat. :)



2017. okt. 24. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Csak h az nem puli:)

Ugyanis csak akkor puli ha van törzskönyve. Márpedig neki nem lehet, mert egy tenyésztő 8-10 hetes koráig az anyja mellett tartja, ahogy a törvényben is le van írva.

Gyorsan olvass utána mindennek, de eleg nagy felelőtlenség volt ez a részletekről, több okból is

2017. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

*Szívesen fogadom a jó tanácsokat. *


Érdekel hogy mikortól érdemes tanítani?

2017. okt. 24. 22:00
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon el vagy tévedve.

Egyrészt törvény tiltja, hogy kutyát 8 hetes kora előtt elhozzanak az anyjától.

Másrészt, szaporítótól van, ez 100%, a szaporítók pedig nem épp a becsületességről híresek. Így kizárt, hogy fajtatiszta puli lenne az a kutya.


Ha teheted, vidd vissza még legalább 2 hétre, de jobb lenne 10-12 hetesen elhozni, mert addig is szocializálódik, és kiegyensúlyozottabb kutya lehet belőle.


Mellesleg hadd meséljem el a személyes tapasztalatomat. Van egy kutyám, utcáról lett befogadva. Tacsi lábai vannak, fekete, hosszú a szőre. Egyszer séta közben megállított engem egy néni, azt mondta, az ő kutyája, a piacon vette, az eladó azt mondta, "fajtatiszta puli".... Persze, puli lehet benne, de keverék. Szerencsére még nem volt komolyabb betegsége, de a szaporításnak köszönhetően ideggyenge szegény....


Nem kell szaporítókat támogatni, még akkor sem, ha kapod tőlük.

2017. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sok mindent megtudsz ha használod a goggle-t. Az etetéstől kezdve, a neveléséig.


[link]

2017. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

"szeretném hogy olyan puli legyen amit erröl a fajtáról hallotam"


Erre sajnos kicsi az esély, mert rossz helyről hoztátok túl korán. Simán lehet, hogy nem is pulik voltak a szülei. Emellett nem is értesz hozzá, szóval még jobban el fogod rontani.

Jó tanács: vidd vissza még két hétre a szüleihez, addig vegyél magadhoz sok-sok kutyás könyvet és kezdd el olvasni. Aztán, ha megkapta az összes oltását, vidd l kutyasuliba.

2017. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenki úgy is csinálná ahogy nekem írta?
2017. okt. 25. 10:01
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen. Szerinted csak poénból koptatjuk itt a billentyűzetet?
2017. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Neveld úgy a kiskutyádat, ahogy bármely más kölyköt szoktak.

Ha valóban puli vér folyik az ereiben, úgyis előjönnek a fajtára jellemző tulajdonságok.

Gugliba keress rá a puli nevelésére. Biztosan találsz bőven leírásokat.

2017. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Először is ezt olvasd el alaposan, naponta 2x is, a csatolt videót is nézd meg naponta 2x legalább. Utána gondolkodj el azon amit tettél.

[link]


Utána következő amit el kell olvassál:

41/2010 (II.26.) Korm rendelet.

14§(15): Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Valamint:

2012. évi C (100.) törvény (népszerű néven BTK):

244§: (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.


Itt nálad (1)a) "olyan bánásmódot" tehát 2 évre szépen le lehetne csukni téged. Hiszen a kutyáddal úgy bánsz (ld. 6 hetesen elhoztad), hogy az maradó károsodást okoz neki.

Közönséges állatkínzó vagy, ahonnan vetted az meg egy közönséges szaporító.


Remélem most nagyon büszke vagy magadra, hogy milyen jó ember vagy.

2017. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem így csinálNÁNK, hanem így csinálTUK, ezért adunk másnak tanácsot. Ez így működik.
2017. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!