Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy első együttalvásnál bepisil a kiskutya?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz egy rövidszőrű tacsim. Szeretném vele megosztani az ágyam, szóval mennyi esély van arra, hogy már első együttalvás alkalmával bepiszkít? Szeretnek a kutyák gazdival aludn

2017. okt. 25. 23:19
1 2
 11/20 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Egyébként kérdésre válaszolva...nem hiszem, hogy bepisil első alkalommal. A kutya nem piszkít oda, ahol alszik...viszont a későbbiekben simán előfordulhat, hogy majd meg akarja jelölni a területét, főleg míg kicsi. Nevelés kérdése az egész...és el kell ismernie, hogy te vagy a főnök, akkor jelölgetni sem fog. Az én kutyusaim bárhol közlekedhetnek a házban, az ágyam mellett alszanak a saját fekvőhelyükben. Az ágy tilos minden szobában.
2017. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább az ágy mellé tenném a helyét és akkor a közeledben is van de mégsem az ágyban, szabadon tud mászkálni. Egy ilyen pici kutya nem biztos, hogy le tud magától menni az ágyból ha pisilnie kell, nehogy leessen.
2017. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem engedném fel úgy az ágyba, hogy még nem szobatiszta, nem ismeri a játékszabályokat. Kicsiként az én kutyám egy kb 3 négyzetméteres helyiségben (előszoba) aludt éjszakánként, és ugyan nem csinált be a kosarába, de fél méterrel arrébb már simán elengedte magát. Szerintem ezt minden további nélkül megcsinálta volna az ágy végében is, amit kb lehetetlen rendesen kipucolni.

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen apróság esetében én meglehetősen aggódnék, hogy éjszaka véletlenül ráfekszem.


Szerintem is sokkal biztonságosabb és kellemesebb neki a gazdi ágya mellett egy saját kis fekhely.

2017. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Nevelés szempontjából a lehető legnagyobb hiba, hogy felengeded magad mellé. Ahogy itt írta valaki korábban, pár hónap múlva akár téged is lemoroghat vagy oldalba vizelhet, mert a sajátjának tekinti az ágyat. Nem a tiednek, de még csak nem is közösnek. Az övé lesz, hiszen erre szoktattad. Aztán az is igaz, hogy ezt a "nem pisil a helyére" dolgot egy kölyökkutya még elég tágan értelmezi. Nem pisil oda ahol fekszik, de az ágy végébe már simán, az már neki elég messze van. Aztán a 3., hogy egy tacskónak kifejezetten veszélyes bútorokra felmenni, a felmászás a gerincének nem tesz jót, a leugrás pedig veszélyes. Lépcsőznie se szabad, ha esetleg még nem mondták volna. Ha egészséges kutyát szeretnél hosszú távra, ezeket ne engedd meg.
2017. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Ige, simán belepisil. Nem a helyére, hanem picit arrébb, de az még az ágy lesz. Fektesd inkább az ágy mellé.
2017. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

" Ha nyugodtan alszik, nem pisilnek maguk alá még a nem szobatiszta kölykök sem."

Kivéve, ha kifog egy alvásinkontinenciás kutyust. Amit ugyan kinőnek, de addig...

2017. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%
Persze, ő biztos kifogja... Istenem....
2017. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, inkább azért ne tedd fel az ágyra, mert leeshet, és még magától nem is tud fel/le mászni, ha bármi hasfájása lenne.


Az ágyba pisilés amúgy nem valószínű - inkább a balesetektől óvd, arra figyelj - nem, hogy az alvásinkontinencia.

2017. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
17# Nekem sikerült kifognom. Attól, hogy te még nem találkoztál ezzel, van ilyen. Igaz, én nem ágyban altattam, de felmászott egy új lábtartó puffra aludni és utána dobhattuk.
2017. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

A tacskó jellemzően az a fajta ami ha már csak ránéz valamire, az onnantól az övé. Nekünk kettő van és szüleim engedékenységének hála mindkettő ágyban alszik. Nem ritka hogy rájuk morognak ha bemernek feküdni a saját ágyukba.

Én a helyedben óvatos lennék ezzel és már az elején leszögezném meddig érhet a takarója.

2017. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!