Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatnék neki hogy keménye...

Mit adhatnék neki hogy keményebb legyen a széklete?

Figyelt kérdés
Bulldog szóval nem merek neki mindenfélét adni.. De sokszor van bűzmirigy problémája. Szeretnék neki valamit adni hogy keményebb legyen.. De nem tudom mit kéne. Csirkenyakat hallottam de talán neki nem kéne inkább. Vélemények?

2017. okt. 29. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Rizs, burgonya.

Mivel eteted amúgy?

2017. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz teljes mértékben átállni a nyers etetésre (BARF), akkor inkább ne adj neki csontot. Én táplálék kiegészítőt javasolnék, őrölt tojáshéj port. Ebben sok a kalcium. A kutyus úgy működik, hogy amennyi kálcium kell neki azt felveszi a szervezete a maradékot pedig üríti. Ezért fehér a sok csontal etetett kutya széklete. ( ez csak felnőtt kutyára igaz, kölyökkutya még az összes a szervezetébe jutott kálciumot felhasználja és túl sok csont etetése fejlődési rendellenességet okozhat). A kálcium segít összetartani a székletet és természetesebb a kutyának, minta növényi anyagokkal etetnéd nagy mennyiségben.

Én ezt a terméket ismerem így ezt tudom ajánlani. Az is járható út, ha a tojás héját te magad adod oda neki kis darabokra tördelve, de ennek az adagolását nyilván neled kell kitapasztalnod.

www.barfshop.hu/tojashejpor-bio-lunderland-kutyaknak

2017. okt. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Zárójelben megjegyezném, hogy attól, hogy keményebb lesz a széklete még nem valószínű, hogy megoldódik a bűzmirigy problémája.
2017. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De igen attól, hogy keményebb lesz a széklete valószínűleg meg fog oldódni. Ugyanis a kemény széklet nyomást fejt ki a mirigyre az áthaladás során, amiből szépen lassan fokozatosan ürül ily módon az anyag.
2017. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak az a probléma, hogy a bűzmirigy anatómiailag távolabb került a végbéltől a sorozatos tenéyszés/szaporítás hatására. Persze nem minden kutyánál, de a bulldog amúgy is tipikusan laza kötőszövetes kutya, a keményebb széklet valószínűleg nem fogja kinyomni. Persze ki kell próbálni másik tápot stb. mert lehet, hogy megszűnteti a problémát. Csak sokan (nem a kérdezőre gondolok) ilyenkor csonttal tömik a kutyát ami jó kis székrekedést okoz nekik, aztán jöhet a beöntés. Pedig egy 30másodperces művelet kinyomni a bűzmirigyet. (Az pedig tévhit, hogy egyre sűrűbben kell nyomni nekik)
2017. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!