Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámat...

Hogyan tudnám a kutyámat hozzászoktatni a macskákhoz?

Figyelt kérdés
A kutyám 8 éves boxer, a macskák pedig nemrég születtek, és szeretném megtartani őket, de a kutya meg akarja ölni őket.
2010. máj. 30. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a cicák picik, és nem menekülnek rögtön, addig van esélyed, mert nem néznek ki zsákmánynak. Amúgy mennyire hallgat rád a kutya? Le tudod tiltani egy erélyes rászólással? Mert akkor azt kell csinálni, hogy a kutyát a cicák közé vezeted pórázon, ahogy mozdulna rájuk, tiltod. Ha épp nem feszíti a pórázt, akkor pakolod folyamatosan a szájába a kaját, amint megint mozdulna, tiltod, ahogy megint nyugi, megint jutalmazod. Ehhez mondjuk nem árt ha éhes a kutya, mert esélyes, hogy a macska érdekesebb ajutalomnál. Az lényeg, hogy gíőzd meg a kutyát, hogy a legjobb, ha tudomást sem vesz a macskáról. Fektesd le, amíg fekszik, addig is folyamatosan jutalmazd. Az a legfontosabb, hogy a macskakergető viselkedést csírájában el kell folytanod, tehát amint elkezdi hegyezni a fülét a nyávogásra, vagy mondjuk leselkedik a macsak után, vagy bármilyen érdeklődést mutat, azt határozottan büntetni, a nyugodt viselkedést pedig bőségesen jutalmazni. Így elméletileg meg tudja érteni, hogy a saját cica az tabu. A többi macskáról ettől még nem tudod leszoktatni.
2010. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:

Én a következőképpen csináltam:

Még nem volt otthon cicánk, 5 és 6 évesek voltak a kutyáim. Egy kölyökmacsekot hoztunk haza.

A cica egy bezárt szobában lakott. Naponta többször becsuktam a kutyaketrecbe és a kutyák bemehettek hozzá megnézni. Eleinte remegtek az idegtől. Aki megnyugodott és lefeküdt a ketrec mellé, az kapott jutalomfalatot.

Ezt csináltam egészen addig, amíg a ketrecben lévő macskát már közömbösen fogadták.

Utána váltottunk: kutyákra szájkosár és bemehettek a szobába. Macska az ölemben, odajöttek megnézni. Közben a kutyákat simogattam és beszéltem hozzájuk.

Ez is ment néhány hétig.

Később került egy rács a szobaajtóra és azon keresztül nézhették egymást. Ekkor már nem igazán izgatta őket, hogy ott mozog valaki.

Aztán egyszer csak a cica átbújt a rácson és átsétált a kutyák között. Kapott néhány képennyalást. Azóta is szent a béke az itthoni cicákkal. A betolakodókat sajnos nem tűrjük a kertben.

2010. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, mindenképp kipróbálom.
2010. máj. 31. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!