Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincsernek vagy hosszúszőrű...

Pincsernek vagy hosszúszőrű csivavának hullik jobban a szőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennek kivancsi, hogy a pincsernek vagy a hosszuszoru csivavanak hullik jobban a szore (pl ha megolelgetem, vagy agyban van melyiknek tapad a ruhara meg a szore)?

Valaszokat elore is koszonom! :)



2017. nov. 1. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Minden kutyának hullik a szőre. A mennyiség több tényezőtől függ: genetika, táplálás, fésülés gyakorisága, stb.


De amondó vagyok, ha ennyire aggódsz a szőr miatt, akkor ne vegyél kutyát.

2017. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Huh, nagyon nem értek hozzá. Milyen kutya az a pincser?
2017. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Arra a fajtára mondják, hogy kopó? Vagy mi?
2017. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Német törpe pinscher :) olyasmi mint a csivava. Mint egy mini dobbermann
2017. nov. 1. 13:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Az 1.-nek pedig: tisztaban vagyok minden ilyen dologgal, elég kutyaparti vagyok es sokmindent tudok roluk. Nem azt mondtam, hogy zavar, hanem hogy melyiknek hullik JOBBAN a szore. Mivel a parom nem szereti a yorki-bichon feleket, ami idealis lenne lakasban, ezert valasztanek kevesbe szorozos kutyat.
2017. nov. 1. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Kérdező, volt már állatkád? Cica vagy nyuszi vagy ilyesmi?


A pincsernek és a csivavának ugyan olyan a szőre. Ha nem fésülöd, meg rossz kajával eteted, akkor ugyan úgy hullani fog. Elárulom, még a yorkinak is hullik a szőre, nincs a "bőrébe ragasztva", ez egy természetes dolog, mint az embernél is a hajhullás.


Inkább aszerint kéne választani, hogy melyik fajta való hozzátok. Nem az lapján, hogy mennyire lesztek kutyaszőrösök. Azok lesztek, lesz a ruhán is kutyaszőr meg kb mindenhol. Az már csak rajtatok múlik, hogy mennyi.


Vedléskor (pincserről nem találtam képet, de hidd el, hogy nekik is ennyi szőrük van): [link]

2017. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak azoknak a kutyáknak hullik minimálisan, akiknek folyamatosan nő a szőrzetük pl uszkár.


Mindkettőnek hullik a szőre, napi egyszeri átfésüléssel, jó kajával orvosolható.

2017. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg is van 1 palota pincsi es egy cavalier king charles spanielunk es nagyon szőröznek. A pincsivel szoktam aludni idonkent, de csak ugy hogy pledet teszek a takarora es arra fekszik a labam kozott :)

Parom allergias a kutyaszorre elegge, azert szeretnem hogy a spanielnel es a pincsinel kicsit kevesebb szor legyen a ruhan, kevesebbet kelljen leseperni utana. Ezert szeretnek eloszor korbekerdezni, hatha tapasztalatbol tudnak egy-ket otletet mondani ami segit valasztani

2017. nov. 1. 21:18
 9/14 A kérdező kommentje:
Fesulni az ilyen szalkasszoru kutyakat mivel lehet? Furminator? Vagy van valami mas?
2017. nov. 1. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Se a csivi, se a pincser nem szálkásszőrű. Az teljesen más.


Ha ennyire durva a helyzet a másik két kutyánál akkor ezeknél (csivi, pincsi) még rosszabb lesz. Mindkettőnek rövid a szőre ami sokkal jobban “befúrja magát” a ruhába, szövetbe. Hosszú szőrű kutya szőrét egy görgős szöszleszedővel simán le lehet szedni. De a pár mm-es szőrt nem fogja meg.


Ha meg ráadásul még allergiás is a párod, minek 3. kutya?

2017. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!