Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertesházba fogunk költözni...

Kertesházba fogunk költözni és nagyon szeretnék egy dobermannt Már van egy tacskóm aki továbbá is benti kutya lenne de természetesen a dobit is beengednénk a lakásba ha hideg van és éjszakára aludni pedig természetesen beengednénk. Ez így megoldható?

Figyelt kérdés
2017. nov. 2. 20:43
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt meg tudjuk oldani, de ha otthon vagyunk számomra természetes, hogy beengedjük.
2017. nov. 3. 15:11
 12/27 anonim ***** válasza:
10%

Üdv mindenkinek !

Nem halottam még ,hogy a dobermann benti kutya lenne ! Több mint tíz éve tenyésztjük és nem hogy a nagy de még a kiskutya sincs bent télen. A kicsikre születéstől kb a 14 hétig fűtünk a tizedik hét utan fokozatosan csökkentjük a hőmérsékletet.Nem volt nem lesz izületes annyira fázik mint a többi kutya ,gondolja valaki ,hogy egy másik kutyán mert éppen három centivel nagyobb ször van akkor az nem fázik!

Az biztos ,hogy társasági kutya rosszul viseli az egyedül létet ,de ŐRZŐ VÉDŐ ,hogy lehetne benti kutya akkor hol őriz mit őriz az ágyat ? Vagy csak nyáron őriz télen szabadságon van?

Ökörségek !!!

2017. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Szaporítók véleményét nem kérdeztük. Amúgy a dobi nem őrző, hanem személyvédő kutya, azaz teljesen irreleváns, hogy hogyan tud kint a hidegben házat őrizni.
2017. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
11%

A lakásban tartott kutya immunrendszere =0

Egy szigetelt tégla ól és nyugodtan tarthatsz dobit!

Benti kutya nincs nem létezik olyan ,vannak akik bent tartják de egy kutya sem arra lett kitenyésztve ,hogy bent heverésszen a tv előtt. A kistestű kutyák mint a tacsi is amit vadászatra is használnak az sem benti kutya. Vagy télen hogy vadásznak vele. ?Kabátot adnak rá meg csizmát ,hogy az erdőbe nehogy a hóba megfázzon ?

Vagy pl a sima szőrű foxi ? A foxit Patkányozásra használják sok helyen vidéken ott sem tartják bent ,nyilván nem szedik össze a patkányokat ,és viszik be a házba hogy megfogja.

Visszatérve, a dobermann nem benti kutya nem létezik benti dobermann , csak van aki bent tartja.

2017. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz ezzel a gyerekkel. Minden héten regisztrál egy új felhasználót és idejön trollkodni.
2017. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
12%

Üdv.

Szaporító az aki az utódokat nem törzskönyvezi és a pénz miatt árusítja őket. Ha valaki nem ismer ne irjon ilyet.

A szaporító az szaporító de a dobi még ha személyvédő lenne ugyan az a kérdés ,télen szabadságon van vagy télen az van szabadságon akit védeni kell ?

Hozzá nem értő emberektől nem tudok elfogadni érdemleges választ.

Nézőpont kérdése ,én a nagytestű kutyát aki bent tartja korlátozza a mozgásigényét is. Vagy megbeszélik mikor akar mozogni eleget ,és épp akkor viszik sétálni. Ha benti kutya sokat ér egy óra kötött porázos mozgás.

2017. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
28%

De én a kérdezőnek irtam nem egy válaszadónak bocsáss meg, nem akartalak megsérteni !

Húsz éve kutyázunk ,dobermann kb tíz éve ! Egy utódot sem adtam oda törzskönyv nélkül ,sosem volt egy kutya sem izületes ,nem.köhögött nem fazott meg. Minden nap van velük foglalkozva. Azt irtam meg a kérdezőnek amit én az évek során tapasztaltam ,és anno tanultam.

Neked hány dobermmanod van ,hogy ilyen kitanult vagy ? Vagy milyen tapasztalat alapján irsz választ tapasztalat ,vagy netán marikanéni sorolta a kisboltba ?

2017. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden mondatod hülyeség. Attól, hogy törzskönyvezel, még szaporító vagy, ha ennyi tudással próbálsz tenyészteni.
2017. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
64%

"télen szabadságon van vagy télen az van szabadságon akit védeni kell ?

Hozzá nem értő emberektől nem tudok elfogadni érdemleges választ. "


Azért halkan megsúgom, hogy a Dobi személyvédelemre alkalmas és területvédelemre alkalmatlan. Valószínűleg akit télen meg kell védeni nem kinnt fog aludni az udvaron.


A kennel nevedet is itthagyhatnád, de lassan lövik a piszit, holnap iskola.

2017. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
22%

Hát ez a külömbség köztünk ,lehet neked holnap iskola de én már kijártam ,és van élet tapasztalat ,mögöttem ! Gondolhattam volna hogy egy tizenéves irkál ilyen butaságokat.

Lehetek épp szaporíto is ,az is egy tenyésztési eljárás. A szaporító nem azt jelenti ,hogy felelőtlenül ,hozunk létre utódokat. Pl . Van baromfi, setés , szarvasmarha szaporító telep. A szaporítás a tenyésztéssel megeggyező tenyésztési eljárás. Ha egy szukát elviszek több száz kilométerre fedeztetni de van két csucsszuper kanom nem hinném hogy a te véleményed helyt áll ami alatt szaporítonak gondolsz. Nekem egy éven elég sokba vannak a kutyák ,hogy ha nem értenék hozzá és izületesek lennének megfáznának a dupláját kellene rákölteni.

Valamint nem regisztráltam többször ezen az oldalon. Néha figyelemmel kisérem a kérdéseket ,jókat nevetek azon mikor egy tapasztalatlan embernek aki kérdez mert szetetne megtudni valamit, nagy butaságokat irnak válaszul. Van aki azert irja mert úgy tudja ,van aki viszi a magáét.

Nem tudom a kérdező milyen idős de kérdezzen meg inkább egy Állatorvost ,az helyes választ fog adni. Egy tenyésztő akit szaporítonak gondolsz ,úgy irom inkább ,hogy akinek van azbudvaron párban és fedezteti ,hogy pénzért adja a kiskutyákat minnél többet az rábeszéli ,én nem akarom ! Ne tenyésztőt , szaporitot Állatorvost kérdezzen meg ,hogy benti vagy kinti kutya a dobermann. Ő megfelelő választ fog adni ,és nem kell fűnek fának elhinni a hülyeségeket amit a tévében látott vagy épp pistabától.

2017. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!