Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedjem a szövettant vagy sem?

Engedjem a szövettant vagy sem?

Figyelt kérdés
6 éves kutyámnak limfóma gyanúját vette fel a citológiai vizsgálat. Holnap megyünk reggel 9-re az Á. H. O. K-ba és itt dilemmázom, hogy engedjem e, hogy mintát vegyenek a csomóból. A kutya olyan jól van, eszik, játszik, olyan mint mindig. Rettegek, hogy ha megbolygatjuk elkezdjük vele leépíteni. És nagyon félek, hogy ha valóban r*k akkor elkezd emiatt burjánzani. Nem tudom mit tegyek. Őt nem kérdezhetem meg, akkora nyomás van rajtam és annyira félek.

2017. nov. 2. 20:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
A GYIK-en válaszoló random emberekben jobban megbízol, mint az állatorvosban?
2017. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Segítség a döntéshez: ne félj kérdezni! Mielőtt döntenél, kérdezd ki alaposan az orvost, hogy amiktől félsz, arra van-e esély, és ha igen, kb. mekkora.

Illetve, hogy ha engeded és pozitív az eredmény, akkor létezik-e rá hatékony kezelés, más szóval van-e esélye a gyógyulásnak, és mekkora.

Tudj meg mindent az orvostól, amit csak tudni lehet a lehetőségekről, és utána könnyebben tudsz majd dönteni.

Drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!

2017. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Először is a rák úgyis fog magától áttétet képezni idővel, másrésztmost még tán operálható, később viszont már nem biztos. Különben meg idióta vagy ha bizonytalanságban akarsz élni, annál idegörlőbb dolog nincs is, de felőlem szenvedhetsz ha akarsz, csak aztán magadnak köszönd...
2017. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Beszéltem már nagyon sok orvossal. Az ország állítólag legjobbjához megyünk. Ha nincs szövettan nincs egyértelmű válasz a bajára ezt világosan elmondták. Enyém a döntés, csak nem tudom mit teszek akkor, ha utána meg tényleg az lesz, hogy rosszul lesz van vagy csak rásegítettem vele? Akkor majd, hogyan számolok el magammal?
2017. nov. 2. 20:59
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha rákos, akkor kezelés nélkül előbb-utóbb elpusztul. Kezelni csak akkor lehet, ha megvan a diagnózis. Diagnózist csak akkor lehet felállítani, ha elvégzik a vizsgálatot. A vizsgálat lehet, hogy rosszabbá teszi a betegséget, de mivel kezelés nélkül mindenképpen elpusztul, így szerintem nem kérdés, hogy ki kell vizsgáltatni.
2017. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%
Ne vedd rossz néven: de te egyszerűen a homokba akarod dugni a fejed. Attól hogy nem akarod tudni az eredményt, a kutyád még elpusztulhat. Az meg hogy a szövettan "rásegít"... hát nem valószínű.
2017. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
#3 Te micsoda egy idióta vagy. Így ítélkezni... 4 orvosnál jártam, nincs az a pénz, amit nem fizetnék ki azért, hogy rendbe jöjjön. Hogy KEZELTESSEM! Már ne is haragudj, ez egy igenis felelősségteljes döntés. Ezt az orvos is elmondta. Tudod egyáltalán mi az a nyirokmirigy rák te idióta, ha már én az vagyok? Áruld már el azt, hogyan műtik meg a kutyánál? Mert ez nem úgy van ám, hogy kivágják aztán hopp a kutya már jól is van!! Te jó Isten, te milyen "embernek" nevezed magad ilyen válasszal? 1 hónapja nyírom a saját idegeimet. Többet tettem meg idáig Érte mint mások az embertársaik iránt! És ilyet ide hánysz nekem TE 0-ás agyú? Max kemoterápia jöhetne szóban akkor is ha az a baja. Máskülönben gyógyszerrel próbálnák kordában tartani, ha nem akarom bolygatni a nyirokrendszerét. Gratulálok. Mit is köszönjek magamnak?
2017. nov. 2. 21:08
 8/29 anonim ***** válasza:
14%
Bocs ha kegyetlen vagyok: de a rossz eredménytől, vagy a rossz eredményből következő orvosi költségektől félsz? Mert ha nem csináltatod meg a szövettant, akkor ráfoghatod, hogy nem tudtad (esetleg) mennyire súlyos a helyzet. Így viszont ha baj van, tényleg dönteni kell hogy megpróbálod-e megmenteni a kutyádat.
2017. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Hát ha homokba akarnám dugni a fejem akkor az első orvosnál megálltam volna. Azóta négynél voltam és még a lépét is hagytam megszúrni. Nagy poén volt ám ott állni és végig nézni. Arról, hogy mennyire valószínű a szóródás csak annyit, hogy az orvos így kezdte "a vizsgálatnál előfordulhat, hogy ha rosszindulatú akkor belobbantja a folyamatot". Bár mindenki csak annyira dugná a homokba a fejét, mint ahogy én "tettem" idáig.
2017. nov. 2. 21:12
 10/29 A kérdező kommentje:
#8! Hogy mi van? Milyen költségek? Kit érdekelnek a költségek? Ha az összes pénzüket a férjemmel erre kéne költeni azt is megtenném! A pénznek semmi jelentősége nincsen sem itt sem SEMMIKOR!
2017. nov. 2. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!