Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjem el a kutyámat?...

Hogy engedjem el a kutyámat? Egyáltalán odaadjam? Nem vagyok rá képes.

Figyelt kérdés
Csütörtökön találtunk egy kölyök kutyát, elvittem orvoshoz nincs gazdi. Mint minden kölyök szétrág mindent bepisil miegymás ezzel semmi gond nem lenne. Panelban lakunk, és van már egy fiú kutyám. (A talált kutyus kislány) Egyik ismerősöm, aki tudom, hogy szeretne kutyát mondta, hogy ha odaadom neki, akkor nagyon boldog lenne. (Szegénynek nemrég halt meg a kutyája). Mondtam neki, hogy pici nagyon meg kölyök meg rág harap stb ,de semmi sem tántorította el tőle. Tudom, hogy jó helyre kerülne, de megszakad a szívem. Mit tegyek? Hogy engedjem el? Látogathatom képet kapok, de ha belegondolok, hogy nem lesz itt többet a könnyeimmel küzdök. Adok neki játékot, meg mindent, amit nálunk megszeretett, de egyáltalán nem biztos, hogy képes leszek odaadni neki. Mit tegyek?
2016. ápr. 16. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
ha egyik ismerösnek lesz akkor bisztos látod még az életben:D amugy lány-fiú kutya együtt nemjó mert közösülnek és abbol egy csomo nem fajtiszta kutyus lesz://
2016. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Add neki oda. Neked már van kutyusod, és ha ismerősnek adod, akkor úgyis láthatod. Örülj, hogy jó helyre kerül.
2016. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy jó helyen lesz, s te nem akarod megtartani, akkor add oda!
2016. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jézusom, azt hittem, hogy valami több éve nevelgetett kutyát akarsz odaadni valakinek... De csak 2 napja van nálad, még azt sem igazán mondhatod rá, hogy a tiéd (eleve jogilag x ideig az eredeti gazdáját kéne keresni akkor is ha nincs chipje, nem?), ennyi idő után. Nem lesz semmi bajod, ha odaadod, de ha neked nem gond a megtartása, akkor ne add. Az ismerősöd találhat másik kiskutyát, a menhelyen is vannak dögivel.
2016. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
14 napig az eredeti gazdáját kell keresni akkor is, ha nincs benne chip.
2016. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Átérzem a gondod, és el tudom képzelni, h nehéz odaadni, hiszen te találtad, nem beszélve arról h egy kiskutyáról van szó. Szerintem még pár napig keresd a gazdiját, és ha nincs meg, akkor agyalhatsz azon h idaadod-e, vagy sem, ha nem gond a 2 kutya, és nekik az eltartása, akk szerintem tartsd meg, csak ivartalanítsd esetleg mindkettőt, h ne szaporítsd őket. Az ismerősödnek meg meg kell értenie, ha úgy döntesz, nem szeretnél megválni tőle, hiszen azért egy imádnivaló kiskitya hamar az ember szívéhez nő, és a menhelyen is sok kutyi vár szerető gazdát, onnan is nyugodtan lehet hozni, h ha az ismerősöd szeretne egy kutyát :)
2016. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod tartani meg meg is akarod, akkor tartsd, ha nem akkor add a barátodnak. De ha annyira akar kutyát mért nem vesz, vagy megy el menhelyre?
2016. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutyának 14 napig keresni kell az eredeti gazdáját. Nyilván ha egy nagyon sovány,kullancsos,bolhás koszos büdös,loncsos kölyök annak nem valószínű,hogy van gazdája. De ettől függetlenül 14 napig illik kitenni mindenhová,hogy eredeti gazdiját keresed. Sosem lehet tudni.



Ha meg nem akarod megtartani add oda az ismerősnek.


Még 3 napja van nálad. Szóval nem a világ vége ha oda adod ismerősödnek.


Egyáltalán döntsd el,hogy a jövőben mennyi időd lesz még egy kutyára,plussz a költségek. Illetve ivartalanítás a nem kívánt szaporulat ellen.

Ha átgondoltad,hogy lenne helye nálad akkor tartsd meg az ismerőst meg küld egy menhelyre.


Ha pedig nincs kapacitásod még egy kutyára add az ismerősödnek. Jobb lenne ha 1-2 év múlva kéne oda adnod vkinek mert nincs elég időd rá?

2016. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!