Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Mivel etessem és...

Sürgős! Mivel etessem és hogy, a két hetes és pár napos kiskutyát?

Figyelt kérdés

Az anyukája eldobta magától, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy hogyan gondoskodjak róla? Mit ehet, és hány óránként kell ennie?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2010. máj. 30. 19:44
 1/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Royal Canin Starter áztatva(lehetőleg tejpótlóba). Hogy a hasmenést megelőzd víz helyett kamillateát igyon a kicsi. Kaphat LaktifermPet-et(béllóra helyreállító,stabilizáló) illetve Immunovetet(immunerősítő,roboráló).

Egyedüli kölyök vagy vannak tesók is?

2010. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni fecskendőt. Melegíts tejet és azt add neki egy v másfél óránként. Nekem a kismacskáknál bevált,egyik sem halt meg. A fecskendőt gyakran tisztítsd ki.
2010. máj. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyedüli kiskutya, elég jó húsban van, de szegénykémet az anyukája ma eldobta. Voltak a nagy esőzések, és kint hagyta a kiskutyáját az esőbe, mi meg nem voltunk itthon, és iszonyat elázott. Mikor hazaértünk láttam, hogy mi történt, azonnal behoztam a házba, megtörölgettük, és hajszárítóval megszárítottuk.

Olyan tejpótlót csak holnap tudok venni neki, nem lesz már késő? Cumisüvegem van itthon steril, azzal is tudom etetni?

Köszönöm, hogy válaszoltatok, aranyosak vagytok!

2010. máj. 30. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Sima tejet ne adj neki, az nagyn meghajtja, akkor már inkább kecsketejet. Másfél óránként, fecskendőböl. Probálj szerezni kiskutyáknak való tápszert, állatpatikában, vagy nagyobb állat kereskedésben. Tartsd folyamatosn melegen, lehetőleg infralámpával. Tisztogasd a szemét, és a fülét langyos vizes törölközővel.
2010. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csináltunk neki egy kis vackot, most ott pihen, jó melegen tartjuk, nehogy kihűljön. Reggel első dolgom lesz az állatpatikába menni.

Köszönöm Neked is, hogy írtál!

2010. máj. 30. 20:23
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Három hetesen már vígan szokták enni a beáztatott tápot. Forró vizet ráöntesz, megvárod míg kihűl és villával összetöröd. A fecskendő sem kell már, néhány ügyetlen próbálkozás után tud majd lefetyelni. Kecsketej, vagy kutyatápszer. Vigyázz a tápszerrel, ennyi idősen már kicsit hígabbra csináld, mint ami rá van írva.

Állatpatikában általában szoktak árulni jó minőségű tápokat is.

Sok sikert a babához!

2010. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Most már talán menni fog!

Sokat segítettetek!

2010. máj. 30. 20:37
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Ja, és legalább napi 4x
2010. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvettem a tejpótlót, sajnos nem nagyon akarja elfogadni. Mennyi idő míg megszokja?
2010. máj. 31. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!